Garderoba to niezwykle przydatne pomieszczenie, które pomoże Ci utrzymać porządek w domu lub mieszkaniu. Jeśli zaplanujesz ją w odpowiedni sposób, zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania i sprawisz, że ubrania i akcesoria każdego członka rodziny znajdą się na właściwych miejscach. Na co warto zwracać uwagę podczas organizacji garderoby i jakie systemy meblowe wybrać?

Czy warto przeznaczyć miejsce na garderobę?

W nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych pomieszczenie przeznaczone do przechowywania ubrań jest już właściwie standardem. Zwykle planuje się je w pobliżu części sypialnej domu, tak aby umożliwić mieszkańcom wygodne użytkowanie. Czasem spotyka się projekty, w których każda sypialna została wyposażona w osobną garderobę – wyjaśnia pracownik firmy Meble Kuchenne Siemieniako. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie, czy może tak duża liczba pomieszczeń do przechowywania to już zbędny luksus?

Mieszkańcy domów jednorodzinnych są zgodni, że warto zorganizować w budynku przestrzeń, która będzie służyła wyłącznie jako garderoba. Przede wszystkim wpłynie to pozytywnie na utrzymanie ładu i porządku. Jest to szczególnie korzystne, jeśli masz dzieci i chcesz wyrobić w nich nawyki odkładania rzeczy na miejsce.

Takie pomieszczenie to ogromna korzyść również dla dorosłych członków rodziny. Dobrze zaplanowana garderoba sprawia, że każdą część odzieży masz pod ręką, a przestronne szafy z wieszakami pozwolą Ci utrzymać ubrania w nienagannym stanie, bez obawy o zagniecenia.

W garderobie warto wygospodarować miejsce na duże lustro, dzięki czemu możesz dobierać stylizację szybko i sprawnie, zdejmując je z wieszaków i odkładając ponownie na miejsce. Takie pomieszczenie rozwiązuje też problem z przechowywaniem ubrań sezonowych, takich jak grube płaszcze latem czy wakacyjne akcesoria zimą.

Jak urządzić garderobę?

Garderoba w domu jednorodzinnym lub dużym mieszaniu daje spore możliwości planowania przestrzeni. Podczas jej organizacji warto uwzględnić, ile osób będzie z niej korzystało, a także – choć brzmi to banalnie – jak dużo ubrań ma Twoja rodzina.

Warto wyposażyć to pomieszczenie w pojemne szafy z różnymi systemami przechowywania, np. szufladami, wieszakami i półkami. Bardzo komfortowe jest także zamontowanie oświetlenia. Jeśli marzysz o garderobie idealnie pasującej do Twoich potrzeb, zamów wykonanie jej na wymiar. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, jeśli nie dysponujesz dużą ilością przestrzeni. Meble na zamówienie pozwolą na maksymalne wykorzystanie nawet niewielkiej ilości miejsca, np. pod skosami.

Sprawdzą się także w niewielkich mieszkaniach, w których często zamiast w osobnym pomieszczeniu, przestrzeń do przechowywania organizuje się w szafach wnękowych. Taka namiastka garderoby to bardzo dobry pomysł na przechowywanie ubrań, akcesoriów i domowych sprzętów.

Rate this post