Przeprowadzka oznacza konieczność przetransportowania w nowe miejsce wielu różnych rzeczy. Większość osób decyduje się spakować je w kartony. Łatwo poukładać w nich przedmioty, a ponieważ są dość sztywne, to można je wygodnie przewozić, stawiając jedne na drugich. Mimo to warto zabezpieczyć kartony w trakcie przeprowadzki, żeby nic się z nich nie wysypało i żeby nie zmokły w czasie deszczu. Jak to zrobić?

Jak zabezpieczyć kartony na zewnątrz?

Kartonowe pudła doskonale się sprawdzają do przewożenia książek, ubrań, naczyń, sprzętów kuchennych i wielu innych rzeczy. Choć są wytrzymałe, to jednak należy je zabezpieczyć przed wilgocią. Nawet jeśli przeprowadzasz się w piękny, słoneczny dzień, lepiej nie ryzykuj, że na kartony rozleje się na przykład napój. Mogłoby to zaszkodzić nie tylko kartonowi, ale też jego zawartości. Żeby tego uniknąć, najlepiej jest użyć stretchu.

Owinięcie pudeł folią zabezpieczy je przed wilgocią oraz przed przypadkowym otwarciem lub rozdarciem. Taka dodatkowa ochrona nie wpłynie na ciężar kartonów, więc nadal łatwo będzie je przenosić.

Jak zabezpieczyć zawartość kartonów?

Zapakowanie kartonów do pełna nie zawsze jest możliwe. Niestety pozostawienie pustej przestrzeni powoduje, że pudło może się łatwo wgnieść, co oczywiście zaszkodzi także jego zawartości. Właśnie dlatego warto wypełnić pustą przestrzeń, używając na przykład:

  • folii bąbelkowej,
  • granulatu,
  • starych gazet.

Do zabezpieczania cennych urządzeń elektronicznych przydadzą się też pianki ochronne oraz tekturowe narożniki i kątowniki. Szczególnego zabezpieczenia wymagają kartony ze szkłem. Każdy szklany przedmiot powinien zostać dokładnie owinięty folią bąbelkową lub gazetami, zanim zostanie włożony do pudła. Kiedy już je zamkniesz, pamiętaj, żeby je oznaczyć. Dzięki temu zachowasz szczególną ostrożność podczas przewozu i noszenia.

Wybierz solidne kartony

Oprócz zabezpieczenia kartonów ogromne znaczenie ma też ich jakość. Do przeprowadzki najlepiej jest wybierać grube i sztywne kartony. Zwłaszcza te większe, w które zapakujesz cięższe przedmioty, muszą być odpowiednio wytrzymałe. Świetnie sprawdzą się pudełka firmy MAKART-BOX z Wrocławia. Podczas pakowania kartonów pamiętaj jednak, żeby je dokładnie zamknąć i zakleić taśmą klejącą, aby nie otworzyły się podczas noszenia. Dobrze zabezpieczone, solidne pudełka kartonowe to najlepszy sposób na bezpieczny transport rzeczy podczas przeprowadzki. Nie zapomnij, żeby na kartonach zapisać, co jest w środku. Dzięki temu szybko je wypakujesz w nowym miejscu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]