Drzwi zewnętrzne pełnią bardzo ważne funkcje. Ochraniają mienie, stanowią izolację przed zimnem, hałasem, zanieczyszczeniami, a także są wizytówką naszego domu i wpływają na jego wygląd zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. W jaki sposób wybrać drzwi zewnętrzne, które sprawdzą się w każdej sytuacji i będą nam służyły latami? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Drzwi zewnętrzne – wizytówka domu!

Drzwi zewnętrzne to łącznik między naszym domowym zaciszem a światem zewnętrznym. Z jednej strony mają za zadanie ochronę tego, co wewnątrz, a z drugiej – powinny nas godnie reprezentować na zewnątrz. Jak pogodzić te dwie funkcje? Zapytaliśmy o to ekspertów w dziedzinie stolarki drzwiowej z firmy Master – Regionalnego Partnera Handlowego Gerda.

Drzwi wejściowe muszą być estetyczne, szczególnie jeśli to drzwi prowadzące do domu wolnostojącego, lokalu albo reprezentacyjnego biura. Nie oznacza to jednak, że producenci skupiają się jedynie na wyglądzie. Za bezpieczeństwo odpowiadają wysokiej jakości materiały oraz to, co w nich ukryte – zamki i inne mechanizmy zabezpieczające.

Czym się kierować przy wyborze drzwi wejściowych? Wiele zależy do tego, która z dwóch ról wysuwa się na pierwszy plan, oraz od tego, jakie warunki panują w otoczeniu. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przy zakupie.

Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne?

Dobre drzwi zewnętrzne muszą być w pierwszej kolejności dobrane pod względem rozmiarów i kierunku otwierania. Będziemy z nich korzystać codziennie, więc odpowiednie zamontowanie jest tu kluczowe. Z tego powodu warto powierzyć montaż drzwi specjalistom. To pozwoli nie tylko cieszyć się pełnym komfortem użytkowania, ale też zapewni stuprocentowe bezpieczeństwo, maksymalną żywotność i doskonałą izolację termiczną.

Idąc dalej: bezpieczeństwo. To hasło powinno nam towarzyszyć podczas zakupów. Warto zastanowić się, jakie zagrożenia są w naszej okolicy najbardziej realne i co nam przeszkadza. Jeżeli w sąsiedztwie zdarzały się włamania, warto zdecydować się na drzwi antywłamaniowe. Z kolei jeśli okolica jest hałaśliwa, trzeba rozejrzeć się za drzwiami zapewniającymi dobrą izolację akustyczną. Choć przezorny zawsze ubezpieczony, nie trzeba popadać w skrajności i kupować np. przeciwogniowych drzwi specjalistycznych do mieszkania w bloku. Takie rozwiązania są przeznaczone wyłącznie dla miejsc szczególnie narażonych.

Najprzyjemniejszą częścią kupowania nowych drzwi wejściowych jest, oczywiście, wybór ich wyglądu. Jeżeli już wiemy, przed czym mają nas chronić i jakie zabezpieczenia posiadać, a także jaki rozmiar skrzydła nas interesuje, nie pozostaje nic innego, jak tylko dobrać drzwi, które będą pasowały stylistycznie do elewacji i które od progu sprawią, że poczujemy się jak w domu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]