Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wnętrza w domu i mieszkaniu jest zabudowa meblowa. Decydując się na wybór poszczególnych szaf, czy komód, warto kierować się zarówno estetyką, jak i samą funkcjonalnością mebli. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku systemy wspomagające otwieranie szuflad np. poprzez nacisk. Sprawdź, czym się charakteryzuje takie rozwiązanie i dlaczego warto w nie zainwestować.

System otwierania szuflad tip-on — na czym polega?

Nowoczesne zabudowy meblowe coraz częściej charakteryzują się praktycznym minimalizmem. W wielu przypadkach rezygnuje się ze standardowych, tradycyjnych uchwytów na rzecz praktycznie niewidocznego frezowania. Jest to jednak tylko jedna z możliwości. Jeżeli marzą Ci się gładkie fronty szafek, czy szuflad możesz iść o krok dalej, decydując się na montaż systemu tip-on. Można wykorzystać go w:

  • szufladach komody,
  • szafkach na buty,
  • regałach biurowych.

– System tip-on to bardzo intuicyjne rozwiązanie, które umożliwia otwarcie szuflady bez konieczności montażu standardowego uchwytu. W meblach wykorzystuje się specjalne elementy, dzięki czemu po lekkim dociśnięciu front uchyla się, odsłaniając dostęp do wnętrza mebli — tłumaczy specjalista ze Studia meblowego Bis-Meble.

Czy otwieranie tip-on nadaje się do każdych mebli?

Systen tip-on to rozwiązanie bardzo uniwersalne, które sprawdza się w przypadku praktycznie każdych mebli. Pasuje zarówno przy niewielkich komodach, jak i w zabudowach o dużych gabarytach. Możesz zastosować ją więc w wyposażeniu:

  • salonu,
  • sypialni,
  • kuchni,
  • łazience.

Co ciekawe, otwarcie typu tip-on sprawdza się nie tylko w przypadku szuflad, ale także w drzwiczkach od szafek, czy szaf. W ten sposób można stworzyć ciekawie i estetycznie prezentującą się zabudowę o minimalistycznym charakterze. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla bardzo ciasnych, wąskich wnętrz — przedpokoju, czy garderoby. Wówczas istnieje ryzyko ciągłego zahaczania o uchwyty, dlatego lepiej z nich zrezygnować.

Czy każdy producent mebli oferuje system tip-on?

Szafki bezuchwytowe, w których wykorzystuje się nowoczesne systemy otwierania są obecnie dostępne w ofercie większości producentów mebli. Zazwyczaj jednak za takie udogodnienie dodatkowo się dopłaca — kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych (za element) w zależności od firmy, czy jakości stosowanych elementów.

Systemy tip-on można także wykorzystać w starszych meblach, montując odpowiednie wyposażenie. W takim przypadku pojawia się jednak problem śladów po uchwytach. Chcąc uzyskać estetyczny efekt, zwykle trzeba decydować się na większą renowację. Otwory można wypełnić specjalną szpachlą. Całe fronty należy jednak wówczas pomalować. Jest to dosyć czasochłonne zajęcie wymagające również sporej dokładności. Dlatego wybierając meble — niezależnie od ich przeznaczenia — warto przemyśleć kwestię otwierania szuflad i szafek, uwzględniając ich praktyczne aspekty.

Rate this post