Korzystanie z jacuzzi związane jest z czerpaniem licznych korzyści, między innymi zdrowotnych. Właśnie dlatego jest ono w Polsce i w wielu innych zakątkach świata bardzo popularne. Liczna grupa osób decyduje się nawet na instalację jacuzzi w swoim domu. Jakie są rodzaje jacuzzi i w jaki sposób działają urządzenia tego typu – o tym będzie poniższy artykuł. Zapraszamy!

Jakie są rodzaje jacuzzi?

Jeżeli interesuje Cię temat jacuzzi, a dokładnie sposobu ich działania, dobrze, byś wiedział, że tego typu wanny mogą być sprzedawane w licznych wariantach. Oferta takich przedsiębiorstw jak firma instalująca jacuzzi Saunybaseny.pl składa się z kilku ciekawych propozycji. Jacuzzi mogą różnić się pod wieloma względami, o wybranych z nich opowiemy w dalszej części przygotowanego przez nas tekstu. Dokładne działanie danej wanny z hydromasażem jest bezpośrednio uzależnione od jej specyfiki, czyli między innymi rodzaju wyposażenia.

Spośród różnych wariantów jacuzzi wyróżnia się między innymi takie wanny, które mają zastosowanie komercyjne. Obecnie są używane w licznych hotelach, salonach SPA i strefach Wellness. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by instalacja jacuzzi została zlecona przez osobę prywatną, w celu przeprowadzenia jej na terenie prywatnej posesji. Warto przy tym dodać, że wanny z przeznaczeniem do zastosowania indywidualnego mogą być montowane zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie.

Jacuzzi różnią się także pod takimi względami jak ich wielkość, a także rodzaj zainstalowanych elementów dodatkowych. Co ważne, produkty tego typu mogą być wyposażone w niejednakową liczbę dysz. Poza tym firmy instalujące wanny z hydromasażem bardzo często oferują w zestawie z wanną specjalne urządzenia do chlorowania i ozonowania wody, filtry oraz podświetlenie, dzięki któremu tworzony jest wyjątkowy klimat podczas kąpieli.

Na czym polega działanie jacuzzi?

Funkcjonowanie wybranych jacuzzi opiera się na odpowiednim wykorzystaniu strumienia wody, który wydostaje się z wbudowanych w wannie dysz umieszczonych na jej bocznych ścianach. Otwory w jacuzzi, przez które przechodzi strumień wody, są umiejscowione w wannie głównie na wysokości pleców i stóp osoby biorącej kąpiel.

Nieco inna jest specyfika działania jacuzzi ze strumieniem powietrznym. Z otworów umieszczonych w wannie (na bokach i na dnie) wydobywa się sprężone powietrze przyjmujące postać charakterystycznych bąbelków. Co ciekawe, niektóre jacuzzi są wyposażone w oba te systemy: zarówno strumieniowy, jak i powietrzny.

Rate this post