Lubisz niestandardowe pomysły dekoracji wnętrz? Co powiesz na meble z metalu? Są z pewnością nietuzinkowe, zwłaszcza że obecnie królują tanie meble z litego drewna lub sklejki. Metalowe meble pozwolą Ci się wyróżnić na tle mieszkań Twoich przyjaciół i rodziny. Sztuką jest dopasowanie mebli do zastanego wystroju, wielkości pomieszczenia i jego charakteru. Pomimo całej surowości metalu, możesz z jego pomocą stworzyć przytulną aranżację.

Metal jest bardzo plastycznym materiałem. Ta jego cecha pozwala na uzyskanie wielu nieprzeciętnych artystycznych zdobień. Druga istotna wartość metalu, to jego zimny i surowy charakter – informuje ekspert ze pracowni Dąstal.

Meble z metalu – jakie i do których pomieszczeń?

Dzięki możliwości uzyskania zdobień, można swobodnie popuścić wodze fantazji i wybrać coś finezyjnego. Np. zapomniane nieco kwietniki, które ozdobią wnętrze, a jednocześnie dzięki kwiatom dodatkowo je ocieplą. Pomyśl tylko, jak zmieni się Twoje wnętrze, kiedy metalowy otwarty regał zamienisz w żywą oazę zieleni? Dodaj do niego drewniane elementy, a wyjdzie oryginalny i ciekawy element wystroju pomieszczenia. Najczęściej wybieranym meblem z metalu jest rama łóżka pod materac. Zaletą takiej ramy jest możliwość wykonania niemal dowolnego zagłówka i zdobień. Rama może być zarówno subtelna z cienkich rurek, jak i ciężka z widocznymi elementami. Wszystko jest kwestią tego, czy chcesz, aby łóżko dominowało w pomieszczeniu, czy uzupełniało się z pozostałymi elementami wystroju. Trochę bardziej kontrowersyjne i nietypowe mogą być meble do przechowywania wykonane z metalu. Pomyśl kuchni z otwartymi półkami, cała konstrukcja z metalu. W regałach trzymasz pod ręką najpotrzebniejsze produkty, natomiast na ścianie na metalowym stelażu umieszczasz haki, na których wieszasz garnki. Pomyśl tylko o wygodzie czyszczenia tych mebli. Metal się nie zużywa tak, jak inne tworzywa. Jeśli jest zabezpieczony, niestraszna mu wilgoć. Możesz meblami z metalu swobodnie zaaranżować łazienkę.

Zalety mebli z metalu – czy warto?

Metal jest bardzo trwały. Co prawda nie jest tak szlachetny jak drewno, ale za to jest bardziej wyszukanym materiałem niż plastik. Metalowe powierzchnie są łatwe w konserwacji i dają nieograniczone możliwości. Czesany metal może nadać surowości industrialnemu wnętrzu. A jeśli zdecydujesz się na metal malowany, to możesz uzyskać zupełnie odmienny charakter mebla – wybierz jasne i pastelowe kolory. Metal jest trwały i trudno ulega zniszczeniom, nie bez powodu jest najczęściej wybierany do pracowni, w których jest najbardziej narażony na trudno zmywalny brud i ścieranie. Metalowe powierzchnie są bardziej sterylne niż te drewniane, które chłoną wilgoć, a przy tym różne zarazki. Metalowe meble wyczyścisz łatwo i skutecznie. A do tego możesz je zaaranżować w dowolnym stylu, charakter nadają meblom metalowym zdobienia i kształty, a te można osiągnąć dowolne.

[avg] ([per]) [total] vote[s]