Zakup mebli to zazwyczaj spora inwestycja, której nie zamierzamy powtarzać często. Bez względu na to, czy  szukamy regału na książki, stołu do kuchni, czy prostej półki, chcemy, by dany sprzęt posłużył nam przez długie lata, bezustannie ciesząc funkcjonalnością i urodą. Najlepszym sposobem na eleganckie, wygodne i niedrogie wyposażenie domu jest zamówienie mebli na wymiar.

Urządzanie mieszkania może być pierwszorzędną zabawą, albo drogą przez mękę. Wszystko zależy od twoich wymagań względem sprzętu, zasobności portfela i tego, czy pomieszczenia są ustawne, a zatem sprawa nie zawsze jest prosta – zauważa nasz rozmówca z firmy Ewodd.com.

Dlaczego warto zamówić meble na wymiar?

W większości sklepów budowlanych znajdziemy tanie meble w standardowych wymiarach. Niestety, ich jakość pozostawia wiele do życzenia – najczęściej wykonane są z płyty wiórowej zakupu mebli w sklepie sieciowym może zniechęcać także banalna stylistyka, zupełnie  pozbawiona indywidualizmu oraz fakt, że niekoniecznie będą się one komponowały z pozostałymi elementami wystroju wnętrza.

Znacznie ciekawszą perspektywą, która pozostawia o wiele szersze możliwości aranżacji wnętrz, jest zamówienie mebli na wymiar u producenta. W takim przypadku to ty decydujesz nie tylko o kształcie mebli, ale także materiale, z którego zostaną wykonane, ich kolorze i wykończeniu.

Ceny mebli gotowych i na wymiar

W obiegowej opinii pokutuje przekonanie, że meble na wymiar są znacznie droższe niż ich odpowiedniki,  produkowane hurtowo. Okazuje się, że to nie zawsze musi być prawdą. Na  cenę mebli ze sklepu wpływa przecież wiele czynników. Kupując w sklepie stacjonarnym, płacisz nie tylko za produkt, ale także bezpośrednią obsługę pracowników danego lokalu, magazynowanie do czasu odbioru i zazwyczaj również za dowóz. Kupując bezpośrednio u producenta, unikasz wszystkich dodatkowych kosztów.

Na cenę mebli na wymiar wpływa wyłącznie ilość i rodzaj wykorzystanych materiałów. Właśnie dlatego, cena danego sprzętu zawsze ustalana jest indywidualnie, w zależności od aranżacji. Nie oznacza to jednak, że składając zamówienie, nie wiesz, z jakimi kosztami będzie wiązała się jego realizacja.

Zaprojektuj swoje meble za darmo!

Jeśli obawiasz się, że składając indywidualne zamówienie, będziesz musiał pokryć dodatkowo koszty pracy projektanta, mamy dla ciebie dobre wiadomości. Korzystając z konfiguratora mebli na wymiar dostępnej na stronie ewodd.com, zaprojektujesz swoje  wymarzone meble szybko, łatwo i całkowicie za darmo.

Bez względu na to, czy potrzebujesz regału, stołu, półki, czy blatu, możesz samodzielnie określić idealne wymiary mebla, jego kolor, materiały i rodzaj wykończeń. Dzięki przejrzystej aplikacji w sieci szybko zaprojektujesz potrzebne sprzęty, a co jeszcze ciekawsze, od razu poznasz ich cenę.

Koszt  wykonania mebli na wymiar, jak wspomnieliśmy już wcześniej, zależy przede wszystkim od rodzaju i ilości zużytych materiałów oraz stopnia złożoności projektu. Nie oznacza to jednak, że tworząc zamówienie jesteś pozbawiony kontroli nad wydatkami. Kiedy określisz już dokładnie, jak ma wyglądać potrzebne ci wyposażenie, konfigurator automatycznie podliczy koszt wykonania zamówienia, a cena wyświetli się w górnej części monitora na twoim komputerze.

Pamiętaj, że na tym etapie nie jesteś jeszcze zobowiązany do dokonania zakupu – możesz cofnąć się do poprzedniego kroku i zmienić dowolne kryterium, np. wybierając tańszy materiał, co przełoży się na obniżenie ceny całego zamówienia.

[avg] ([per]) [total] vote[s]