Urządzenie garderoby na wymiar to duże wyzwanie, przed którym stają właściciele domów. Przydaje się nie tylko przy sypialni rodziców, ale sprawdza się także przy pokojach dzieci i w strefie wejścia. Pomieszczenie to powinno być funkcjonalne, a zarazem przyjemne. Dzięki garderobie w domu można mieć uporządkowaną przestrzeń i więcej miejsca w pokojach, w których nie trzeba ustawiać szaf, pudełek i półek. Jak urządzić garderobę, aby była wygodna i funkcjonalna?

Jak urządzić funkcjonalną garderobę?

Posiadanie domu lub mieszkania o odpowiedniej wielkości umożliwia wykonanie garderoby, która zmieści znacznie więcej rzeczy, niż typowa szafa. Garderoba daje także możliwość dostosowania liczby i układu wieszaków, półek oraz szuflad do rodzaju i ilości przedmiotów. Pomieszczenie to jest w stanie pomieścić więcej ubrań niż szafa, a te zdjęte z wieszaka nadają się od razu do włożenia, bez dodatkowego prasowania.

Planując wykonanie garderoby na wymiar, zaleca się przede wszystkim zwrócenie uwagi na jej odpowiednie usytuowanie. Powinna znajdować się w pobliżu sypialni, łazienki lub holu wejściowego, co sprawi, że korzystanie z niej będzie bardzo wygodne. Garderobę można wydzielić nawet z małego pokoju o nietypowym kształcie. Na pomieszczenie to warto jednak przeznaczyć lokum o wymiarze minimum 3,5 m2 – będzie bardziej funkcjonalne. Najlepiej, jeśli szafy usytuowane są wzdłuż dwóch dłuższych ścian. Odstęp pomiędzy dwiema szafami powinien wynosić co najmniej 80 – 90 cm. Zapewni to odpowiednią ilość miejsca do swobodnego przebierania się.

Możliwe jest także wydzielenie garderoby z części innego pomieszczenia – sypialni, pralni lub łazienki. Warto jednak zastanowić się nad tym, kto będzie z takiego pomieszczenia korzystać. Jeśli ma być przeznaczone dla wszystkich domowników, warto usytuować wejście w taki sposób, aby znajdowało się w ogólnodostępnym miejscu. Dobrym rozwiązaniem będzie więc umieszczenie garderoby w oddzielnym pomieszczeniu, do którego każdy ma dostęp.

Dlaczego garderoba na wymiar to dobre rozwiązanie?

Dodatkowa przestrzeń, która jest całkowicie przeznaczona do przechowywania ubrań, obuwia i dodatków, umożliwia zaoszczędzenie przestrzeni w mieszkaniu. Nie są wówczas potrzebne dodatkowe szafy w pokojach, dzięki czemu można dowolnie zagospodarować dostępne tam miejsce. Każda garderoba pozwala także szybko uporządkować wiele przedmiotów jednocześnie. To użytkownik decyduje, jakie moduły zostaną w takim pomieszczeniu zamontowane – półki, drążki, szuflady są wykonywane na wymiar i specjalnie dopasowane pod odzież, jaką planuje się w nich trzymać.

Jak mówi pracownik przedsiębiorstwa MIRO oferującego wykonywanie garderoby na wymiar: Urządzając garderobę w swoim domu, należy pamiętać o rozmiarze pomieszczenia. Warto więc zastanowić się, co konkretnie będzie w garderobie przechowywane. Chociaż ten rodzaj pomieszczenia zazwyczaj kojarzy się z odzieżą i obuwiem, to może być przez wiele osób wykorzystywane jako przechowalnia sprzętu gospodarstwa domowego. Warto więc zatroszczyć się o to, aby minimalna powierzchnia garderoby pozwalała zaspokoić niezbędne potrzeby domowników.

Decydując się na wykonanie garderoby na wymiar, należy wybierać jedynie sprawdzone firmy oferujące takie usługi. Doświadczenie pracowników i wykorzystywanie najlepszych jakościowo komponentów to gwarancja udanej transakcji.

Rate this post