Każdy, kto choć raz próbował urządzić mieszkanie czy biuro, z pewnością doskonale wie, jak wiele czasu i energii trzeba poświęcić przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Meble bowiem powinny być nie tylko funkcjonalne i trwałe – ważnym czynnikiem decydującym o ich jakości, jest estetyka. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się meble modułowe. Czy warto się na nie zdecydować? Czy pozwolą one stworzyć nam estetyczne wnętrze?

Czym są meble modułowe?

Meble modułowe, inaczej nazywane są meblami systemowymi. Jak sama nazwa wskazuje, składają się one z poszczególnych modułów, które można ze sobą łączyć i rozłączać w praktycznie dowolny sposób. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie stworzyć zabudowę pomieszczenia – salonu, gabinetu, biura – skrojoną idealnie na wymiary wnętrza. Meble modułowe to idealne rozwiązanie jeśli zależy nam na optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, np. w pomieszczeniach o nietypowej geometrii. Powszechnie stosowane są one między innymi w obiektach biurowych, ale spiszą się również w szpitalach, bibliotekach, warsztatach oraz prywatnych mieszkaniach. Produkcją wysokiej jakości mebli modułowych zajmuje się firma Euro-Stal.

Modułowe, ale czy estetyczne?

W powszechnej świadomości meble powinny być drewniane – jesteśmy przyzwyczajeni do tego materiału, uznajemy go za najlepszy wybór ze względu na jego ciepłą kolorystykę, różnorodność faktur, naturalność, a przy tym trwałość. Jesteśmy w stanie zaakceptować nawet materiały jedynie imitujące drewno. Czy jednak meble modułowe, wytwarzane głównie z metalu mogą być również estetyczne. Odpowiedź jest bardzo prosta: jak najbardziej, bowiem estetyka mebli nie jest uzależniona wyłącznie od materiału, ale przede wszystkim od projektu mebla oraz otoczenia, w jakim zostanie umieszczony. Nie ulega wątpliwości, że metalowe meble modułowe najlepiej będą pasować do wnętrz nowoczesnych, projektowanych w zgodzie ze współczesnymi, minimalistycznymi trendami. Prosta konstrukcja, brak ornamentów, gładkie, pozbawione faktury powierzchnie – to wszystko idealne wpisuje się w dominujące dziś w architekturze wnętrz nurty. Korzystając z rozwiązań modułowych możemy stworzyć neutralne, a przez to przyjazne dla każdego środowisko dla życia, relaksu i pracy. Elementy wykorzystywane w konstrukcji mebli modułowych wykonywane są z chromowanego metalu, który odznacza się przyjemnym dla oka połyskiem oraz wysoką odpornością na warunki środowiskowe. Meble ponadto są malowane proszkowo na wybrany kolor.

[avg] ([per]) [total] vote[s]