Styl skandynawski trafia w gusta Polaków i chyba już na dobre zagościł w naszych domach. Co sprawia, że cieszy się taką popularnością? Duży wpływ na pewno miało powstanie u nas sklepów z artykułami rodem ze Skandynawii, w których kupujemy przecież od ładnych “paru” lat.

Poza tym styl skandynawski jest niezwykle przyjazny: przestronne i przyjazne wnętrza, stonowana kolorystyka, naturalne materiały, w tym niezastąpione drewno, prosta forma. Całość dopełniona odpowiednim oświetleniem oraz “ciepłymi”dodatkami w postaci wełnianych czy bawełnianych narzut, poduszek, dywanów oraz metalowymi czy szklanymi bibelotami.

eleganckie-wyposazenie-wnetrz-1

Nawet, jeśli ktoś nie urządza całego wnętrza w stylu skandynawskim, chętnie kupuje skandynawskie meble. Na pewno dużą popularnością cieszą się hokery w stylu skandynawskim. To na pewno oryginalne meble, zwłaszcza w nowoczesnym wnętrzu. Nadają się do kuchni, jadalni z barem, ale to również wyposażenie pubów, barów, kawiarni czy restauracji. Ich wybór zależy od tego, gdzie mamy zamiar je umieścić. To wnętrze, w którym będą stały hokery decyduje o ich charakterze. Będą różniły się zatem rodzajem siedzenia, a te mogą być: drewniane, metalowe, tapicerowane czy wykonane z akrylu, polipropylenu. Musimy też wiedzieć, czy nasze hokery będą stacjonarne, czy też może będziemy je chcieli przestawiać w inne miejsca. Jeżeli mowa o tych drugich, to trzeba jednocześnie pomyśleć o wysokości krzeseł i dopasowaniu jej do blatów, przy których zostaną umieszczone. Warto więc zdecydować się na hokery z regulowaną wysokością i jeszcze dobrze, by były obrotowe. Wówczas zyskuje się na ich funkcjonalności i komforcie. Hokery w stylu skandynawskim znajdują ostatnimi czasy wielu chętnych, bo coraz częściej wyposażamy w nie nasze domy i większe mieszkania. Ich cena jest zróżnicowana, w zależności od tego, z jakim modelem mamy do czynienia, ale koszt takiego najprostszego porównywalny jest z kosztem dobrego krzesła. Warto więc przy meblowaniu wnętrza wziąć je pod uwagę.

eleganckie-wyposazenie-wnetrz-2

Jeśli mowa o nowoczesnym wyposażeniu wnętrz, to z pewnością trzeba wspomnieć o produktach laforma w sklepie mebelio – sprawdź ofertę sof w sklepie mebelio. Bogaty asortyment sprawia, że znajdą tu coś dla siebie i zwolennicy klasycznych wzorów, i ci, którzy podążają za nowoczesnymi rozwiązaniami. Wśród wielu propozycji, nie tylko mebli, ale i dodatków wnętrzarskich, na uwagę zasługuje na pewno sofa firmy laforma. To nowoczesny, funkcjonalny mebel, który z powodzeniem może znaleźć się w wielu wnętrzach. Sofy urzekają swoją prostotą i minimalizmem. To mebel bez zbędnych ozdób – te stanowią jedynie nieliczne pikowania. Sofę można też rozłoży, przez co zyskuje ona jeszcze na funkcjonalności. Klienci mogą wybierać spośród wielu wariantów kolorystycznych. Mogą zdecydować się też na różne obicia sofy. Albo jest to tkanina, albo też skóra ekologiczna. Sofy firmy laforma nawiązują w swojej estetyce do stylu skandynawskiego, a więc znów prostota w formie i elegancja. Jej cena nie należy do najwyższych, więc można rozważyć jej ewentualny zakup. Poza ty. warto poszukać tego mebla w propozycjach promocyjnych.