Choć bez wątpienia smak kawy i serwowanych ciast ma wpływ na popularność kawiarni, nie bez znaczenia jest również jej wystrój. To przede wszystkim on decyduje o tym, czy miejsce zachęca do odwiedzin i czy warto zatrzymać się w nim na dłuższą chwilę. Aranżacja kawiarni musi też wyróżniać ją na tle konkurencji.
Spośród wielu sposobów aranżacji, szczególnie wart uwagi jest styl industrialny. Można go wprowadzić do wnętrz przy wykorzystaniu odpowiedniej kolorystyki oraz z pomocą kilku dodatków, takich jak donica metalowa, lampy o geometrycznym designie albo też szklane wazony.

Ściany i meble w industrialnych wnętrzach

Styl industrialny nie lubi intensywnych barw, dlatego jeżeli chcesz wprowadzić je do swojego lokalu, najlepiej zrób to poprzez dodatki. Ściany Twojej kawiarni powinny natomiast mieć surowe kolory. Mile widziana będzie biel i czerń, a także odcienie szarości. Ciekawym pomysłem jest pozostawienie ścian w stanie surowym, tak żeby było widać cegły. Jeśli chcesz, możesz też pomalować je farbą imitującą beton albo kredową. Klientom na pewno spodoba się perspektywa pisania po ścianach!

W tego typu wnętrzach najczęściej wykorzystuje się takie materiały, jak drewno, beton, kamień oraz szkło. Miej to na uwadze, wybierając meble. Stoły z drewnianymi blatami oparte na metalowych konstrukcjach z pewnością będą dobrze wyglądały w kawiarni, podobnie jak krzesła inspirowane projektami Charlesa i Ray Eamesów.

Industrialne donice metalowe i szklane wazony – rośliny w kawiarni

Choć wnętrza w stylu przemysłowym z reguły nie są zbyt przytulne, można sprawić, żeby wystrój zachęcał do pozostania w kawiarni. Do tego najlepiej wykorzystać rośliny, np. paprocie, kaktusy albo maranty. Wprowadzą do pomieszczenia odrobinę koloru i jednocześnie ożywią całą aranżację. Pamiętaj tylko, że rośliny muszą mieć efektywną oprawę. W tym celu najlepiej sprawdzą się industrialne donice, metalowe lub betonowe. Te ostatnie mogą być jednak dość ciężkie. Pamiętaj, że donica metalowa, która będzie ustawiona na zewnątrz lokalu, musi być wykonana z materiału odpornego na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy palące słońce. Taka właśnie jest np. stal kortenowska, która na dodatek oryginalnie się prezentuje. Na stronie http://icon-concept.pl/portfolio/industrialne-donice-metalowe/ możesz zobaczyć, jak mogą wyglądać takie industrialne donice i sprawdzić, czy pasowałyby do Twojej kawiarni.

Poza donicami z metalu warto też rozważyć szklane wazony, najlepiej o geometrycznych kształtach. Z ich pomocą będziesz mogła wprowadzić kolor do lokalu, ale najlepiej zdecyduj się na jedną lub dwie intensywne barwy. Jeśli będzie ich zbyt dużo, wystrój może zacząć wyglądać nieco chaotycznie.

Pozostałe akcesoria do kawiarenki

W wystroju kawiarni ważną rolę odgrywają naczynia. Powinno je cechować proste wzornictwo, ale nie znaczy to, że dopuszczalne są wyłącznie okrągłe, białe formy. Możesz pobawić się kształtami i wybrać prostokątne i kwadratowe talerze w różnych kolorach. Dobrze będą też wyglądać szklane kubki do herbat i kaw o fantazyjnym designie.

Pamiętaj tylko, żeby unikać złotych i srebrnych zdobień – w stylu przemysłowym króluje minimalizm. Mniej to na względzie, dobierając wszystkie meble i akcesoria, takie jak, donice industrialne, metalowe krzesła lub naczynia. Wtedy na pewno uda Ci się stworzyć spójną aranżację, która zrobi wrażenie na Twoich klientach.

Rate this post