Szuflady są bez wątpienia najwygodniejszą częścią każdego zestawu meblowego. Pozwalają one na łatwy, całkowity dostęp do umieszczonych w nich rzeczy. Obecnie, dzięki zastosowaniu nowych technologii korzystanie z szuflad jest jeszcze prostsze niż kilka lat temu. Dużym atutem szuflad są nowoczesne prowadnice z możliwością udźwigu nawet do 70 kg,  pozwalające na niemal całkowity wysuw.

Rodzaje prowadnic w szufladach

Najstarszą i najtańszą wersją prowadzenia szuflady jest prowadnica listwowa. Obecnie taki typ stosowany jest jedynie w meblach stylizowanych na  klasyczne. Standardowym wyposażeniem szuflady są natomiast prowadnice rolkowe montowane do skrzyni. Stosowane są głównie w meblach z niższej półki cenowej. Konstrukcja szuflad z takim mechanizmem opiera się na skrzynce wykonanej najczęściej z płyty wiórowej, do której przytwierdzone są prowadnice rolkowe. Poprawioną wersją prowadnicy rolkowej jest prowadnica rolkowa pełna  metabol. Wersja metabol to prowadnica metalowa dostępna w różnych długościach i wysokościach, sama w sobie będąca równocześnie bokiem skrzyni. Szuflady w takiej wersji charakteryzują się lepszą trwałością. Do szuflad o najbardziej zaawansowanej technologii należą te zaopatrzone w prowadnice samo-domykające. Szuflady takie posiadają mechanizm, który samoczynnie je domyka, jednocześnie wyhamowując w ostatniej fazie ruchu.

Wykorzystywanie szuflad z nowoczesnymi prowadnicami

Szuflady z prowadnicami, które są w stanie dźwignąć duży ciężar są świetnym rozwiązaniem do każdej kuchni. Pozwalają zachować porządek oraz ułatwiają dostęp do schowanych rzeczy. Szuflady sprawdzą się np. jako sposób na zagospodarowanie szafki narożnej. Szafka narożna z szufladami pozwala na łatwą organizację umieszczonych w niej rzeczy. Równie dobrze sprawdzi się także jako szafka pod zlewozmywak. Jest to rozwiązanie idealne dla posiadaczy małej kuchu. Dzięki niemu można zagospodarować maksimum marnowanej zazwyczaj przwstrzni.

[avg] ([per]) [total] vote[s]