Wiele domowników zastanawia się, czy przy remoncie najlepiej wybierać meble z popularnych salonów meblowych, czy lepiej postawić na umeblowanie wykonywane na zamówienie. Potrzeba mebli na wymiar jest widoczna szczególnie w przypadku kuchni, gdzie każdy element musi być idealnie dopasowany do przestrzeni i wymiarów członków rodziny. Dedykowane meble pozwalają zaprojektować wszystko według własnych oczekiwań.

Szafy wnękowe

W domach jednorodzinnych często pojawiają się różne wnęki, które można idealnie zakomponować pod szafy. Wersje ze sklepów meblowych mogą jednak być niedostosowane wymiarami do konkretnej wnęki. Architekci polecają wykorzystanie mebli na wymiar, dzięki którym szafa będzie idealnie dopasowana do wnęki. Dodatkowo meble na zamówienie dają możliwość niemal każdego wykończenia – nie trzeba się dostosowywać do wyprodukowanych uprzednio stylów. Można przebierać w kolorach, materiałach, rodzajach drzwi (uchylne lub przesuwne), a także rozplanowaniu wnętrza szafy.

W zaprojektowaniu wnętrza pomaga EKK Pracownia Projektowa, prowadzona przez Ewę Ksobiak-Kubacką. Firma zapewnia kompleksową obsługę klienta oraz możliwość tworzenia kreatywnych i funkcjonalnych projektów w każdym pomieszczeniu. Architekci z pracowni z przyjemnością zajmą się zarówno kuchnią, jak i wnęką pokojową.

Zabudowa sprzętów AGD w kuchni

Zabudowa kuchenna jest realizowana przez architektów na podstawie różnych projektów aranżacyjnych i architektonicznych, ustalanych uprzednio z klientami. Dotyczy to również sprzętu AGD, który musi być idealnie dopasowany do pozostałego umeblowania. Najlepszym rozwiązaniem jest ukrycie lodówki, zmywarki, okapu czy pralki wewnątrz mebli. Taka możliwość nie istniałaby w przypadku umeblowania komercyjnego, jednak meble na wymiar spełnią idealnie owo zadanie. Jeżeli urządzenia zostaną schowane w przygotowanych przez stolarza szafkach, pomieszczenie zyska efekt spójności, lekkości i wyjątkowej estetyki.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w meblach na wymiar

Typowe meble ze sklepów nie są dostosowane do pomieszczenia, szczególnie jeśli w kuchni pojawiają się skosy, wnęki lub mają one niewielki metraż. Meble na wymiar pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. Umożliwiają one zakrycie różnych nieestetycznych szpar lub rur instalacyjnych. Meble na wymiar pozwolą zagospodarować całą przestrzeń w całości. Można zaprojektować wiele szafek, półek, schowków i szuflad, które przydają się szczególnie w małych przestrzeniach, gdzie liczy się każda powierzchnia. Dzięki meblom na wymiar  w kuchni uda się utrzymać ład i porządek.

[avg] ([per]) [total] vote[s]