Mogą stanowić zwyczajny przedmiot codziennego użytku, ale mogą także być ekskluzywną ozdobą, na którą mogą pozwolić sobie wyłącznie najzamożniejsi. Mogą być małe i duże, w ramce bądź bez. Mowa tutaj oczywiście o lustrach. Pomimo, że większość z nas posiada je czy to w pokoju, czy w łazience, to jednak na co dzień nie zwracamy na nie uwagi. W tym tekście jednak przekonamy się, dlaczego warto lustrom w naszym mieszkaniu poświęcić odrobinę uwagi i jakie korzyści mogą wyniknąć z oprawienia luster w naszych domach.

Profesjonalna oprawa obrazów nie musi być droga!

Obrazy, podobnie jak lustra, pełnią najczęściej rolę ozdobną w naszych domach. Różnią się jednak od luster tym, że nie możemy się w nich przejrzeć. Jednak bardzo często obrazy posiadają treść, która jest dla nas ważna lub bardzo estetyczna. Piękne malowidło lub zdjęcie ślubne to coś, co jest dla nas najczęściej bardzo istotne, dlatego nie może ulec zniszczeniu. Aby taki obraz lub zdjęcie zachowało pierwotne właściwości przez długie lata, powinno ono zostać oprawione w wysokiej jakości ramę. Oprawa obrazów jest kluczowa, jeśli naszym celem jest jak najlepsza konserwacja obrazów, które znajdują się w naszym domu. Dodatkową korzyścią, która wynika z tego, że nasze obrazy bądź lustra będą oprawione, jest podniesienie ich walorów estetycznych. Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nieoprawione lustra lub obrazy nie prezentują się zbyt estetycznie czy majestatycznie, za to te oprawione już jak najbardziej. Dlatego też powinniśmy oprawiać wszelkie obrazy lub lustra. Zyska na tym wystrój całego mieszkania, a my będziemy mogli poczuć dumę z naszego pięknie urządzonego mieszkania. Profesjonalna oprawa luster może również bardzo pozytywnie wpłynąć na ich trwałość, jednak o tym dowiemy się nieco więcej z kolejnego akapitu tego tekstu.

Czy oprawa do luster zwiększa ich trwałość?

Lustra to bardzo kruche przedmioty, które w wyniku nawet najdrobniejszego nawet uderzenia mogą rozpaść się na tysiące drobnych kawałeczków. Ze zbiciem lustra wiąże się również dodatkowy przesąd, który mówi o tym, że zbicie lustra skutkować będzie notorycznymi niepowodzeniami przez kolejne 7 lat. I o ile to, ile w tym powiedzeniu jest prawdy jest trudne do stwierdzenia, o tyle zbicie lustra to jednoznacznie bardzo nieprzyjemne doświadczenie. Kawałki potłuczonego lustra mogą być bardzo niebezpieczne, jeśli w pomieszczeniu przebywają małe dzieci lub zwierzęta. Powinniśmy jednak pamiętać, że ostre kawałki potłuczonego szkła mogą być równie niebezpieczne dla osób dorosłych. W przypadku zbicia lustra, kawałki znajdujące się na podłodze powinniśmy zbierać jedynie w rękawiczkach, gdyż jedynie w ten sposób unikniemy skaleczenia. Co zatem zrobić, aby nasze lutra były mniej wrażliwe na uderzenia? Pomocna może okazać się tutaj profesjonalna oprawa luster. Taka oprawa zwiększy nie tylko walory estetyczne lustra (o czym już wspominaliśmy w poprzednim akapicie, ale również zwiększy jego trwałość.

Jakie ramy do obrazów wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ram do obrazów. Musimy jednak wiedzieć, że nie wszystkie mogą być odpowiednie do lustra, które znajduje się w naszym mieszkaniu. Jednymi z najbardziej popularnych ram do obrazów są te wykonane z plastiku. Wybór ten jest odpowiedni, jeżeli nasz budżet jest mocno ograniczony. Tego rodzaju ramy są bardzo lekkie oraz praktyczne, jednak nie prezentują one zbyt dużej wartości estetycznej, a starsze obrazy mogą nawet zostać oszpecone przez tego rodzaju ramy. W przypadku, kiedy na ramę do obrazu możemy przeznaczyć dużo większe środki finansowe, lepszym wyborem może okazać się kupno ramy drewnianej. Drewniane ramy do obrazów są ciężkie i bardzo trudne w konserwacji, a w dodatku ceny niektórych z nich mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tego rodzaju ramy oferują jednak bardzo wysoki prestiż oraz gwarantują, że starsze obrazy będą prezentowały się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Jeżeli więc posiadamy sporą ilość gotówki i chcemy oprawić obrazy w ramy o jak najlepszej jakości, to rany drewniane będą najlepszym wyborem.