Fototapeta to chyba najprostszy z najlepszych pomysłów na wyróżnienie naszego mieszkania w tłumie innych. Żadna technika zdobienia ścian nie daje tak spektakularnych możliwości wpływania na charakter wnętrza. Żadna inna technika nie oferuje także takiego ogromu najprzeróżniejszych wariantów. Jeśli powiemy, że liczba motywów fototapet jest niemal nieograniczona – z pewnością nie będzie to zbyt przesadzona opinia. Cóż takiego szczególnego tkwi w fototapetach?

Co to jest fototapeta?

Fototapeta, jak zresztą podpowiada sama jej nazwa, to połączenie fotografii z tapetą. Jak łatwo się domyślić, „fotografia” ta może mieć naprawdę imponujące rozmiary.

Z czego wykonana jest fototapeta?

Fototapety wykonuje się na papierze lateksowym (klasycznym lub dodatkowo laminowanym) lub na folii samoprzylepnej. Warto wspomnieć także o wyjątkowo wytrzymałych fototapetach winylowych na podkładzie flizelinowym. Widać więc wyraźnie, że współczesne fototapety to produkty odporne na działanie czynników zarówno mechanicznych, jak i zewnętrznych (promieniowanie ultrafioletowe). Nowoczesna technologia ich wytwarzania sprawia, że są one również łatwe do utrzymania w czystości.

Gdzie umieścić fototapetę?

Z racji swoich właściwości, obecnie produkowane fototapety nadają się do umieszczania praktycznie we wszystkich rodzajach pomieszczeń. I to nie tylko na ścianach, lecz także na sufitach czy meblach.

Jakie motywy mogą się znaleźć na fototapetach?

Liczba i różnorodność motywów, jakie mogą znaleźć się na fototapecie zdobiącej ściany Twojego mieszkania, jest podobnie jak w przypadku klasycznych tapet – naprawdę ogromna. Dodatkowym atutem fototapet jest jednak możliwość wykonania tego rodzaju tapety z przesłanego przez nas zdjęcia. W efekcie na naszych ścianach mogą pojawić się fotografie z wakacji, zdjęcia naszych najbliższych, ulubione krajobrazy – generalnie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Doprawdy bajeczna perspektywa…

Fototapety dla dzieci

Niezwykle interesującą propozycją aranżacji pokoju dziecięcego jest umieszczenie na jego ścianach fototapety o tematyce bliskiej każdemu maluchowi. Sama możliwość zasypiania wieczorem wśród bohaterów ulubionych filmów czy kreskówek albo piłkarskich idoli, będzie dla każdego dziecka bez wątpienia wielką frajdą. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na fototapety trójwymiarowe (3D), które są w stanie zamienić zwykły pokój dziecka w pomieszczenie zupełnie z innego świata.

Jeśli już wiesz, że fototapeta to właśnie to, co powinno zdobić Twoje mieszkanie, albo wręcz przeciwnie – uważasz, że od fototapety lepsza będzie tradycyjna tapeta – wejdź na stronę sklepu internetowego Kraina  Barw (http://www.krainabarw.pl) i wybierz coś dla siebie.

Uwaga: z racji tego, że sklep ten oferuje ogromny wybór produktów, Twój czas spędzony podczas przeglądania asortymentu może bardzo, ale to bardzo się przeciągnąć…