Zanieczyszczona, twarda lub zażeleziona woda to prawdziwe utrapienie. Na co dzień możemy tego nie zauważać, ale jeśli przyjrzymy się bliżej wodzie, z której korzystamy, odkryjemy fakty. Wystarczy spojrzeć na czajnik, w którym zbiera się kamień i osad o białym bądź żółtawym kolorze. A teraz wyobraźmy sobie, że taki sam osad znajduje się w wodzie, na bazie której przygotowujemy posiłki i z której korzystamy pod prysznicem.

Jakość wody

Największą wagę przywiązujemy do jakości wody, jaką pijemy na co dzień. Chcemy, by była zdrowa, czysta i miała pozytywny wpływ na nasz organizm. Najchętniej sięgamy po wodę butelkowaną ze sklepów, ale coraz częściej decydujemy się na krok dalej i inwestujemy w jonizatory, które generują wodę alkaliczną. Ma zdecydowanie wyższe pH, ujemny wskaźnik redox i lepiej nawadnia komórki naszego organizmu, ponieważ jest lepiej wchłaniana przez komórk i. Nie powinniśmy zapominać także o wodzie, którą wykorzystujemy w kuchni i łazience. Twarda lub zanieczyszczona woda może powodować, że nasza skóra staje się sucha i szorstka. Filtry do ciepłej wody, która podawana jest z sieci, poprawiają jej jakość. Nie zobaczymy tego gołym okiem, ale profesjonalne filtry likwidują jej przebarwienia i mętność, woda staje się bardziej klarowna.

Filtry do ciepłej wody

Zestawy do oczyszczania ciepłej wody składają się z obudowy, stelaża montażowego, obudowy i wkładu. To wkład pełni rolę filtra, o czym opowiemy w kolejnym akapicie. Profesjonalne zestawy odporne są na temperaturę do około 93°C, zgodnie z deklaracją producenta. Przykładowy zestaw możemy zobaczyć na stronie firmy Global Water, która od lat zajmuje się dystrybucją najwyższej jakości sprzętów, które poprawiają jakość wody. Przy wyborze zestawu powinniśmy zwrócić uwagę na średnicę gwintu oraz maksymalne ciśnienie, tak by był on dopasowany do naszej instalacji.

Wkład filtrujący

Wkłady filtrujące wykonane są ze sznurka wykonanego z polipropylenu, zaimpregnowanego następnie polimerem. Filtracja wkładu to aż 5 mikronów, dzięki czemu usuwane są wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne. Woda przepływa przez zewnętrzną powierzchnię rdzenia, a gęstość wkładu rośnie, zatrzymując zanieczyszczenia. Żywotność wkładu zwykle wynosi od 3-6 miesięcy. Na rynku dostępne są także wkłady piankowe o mikronażu 1, 5 i 20. Chłoną zanieczyszczenia dzięki otwartokomorowym mikro pęcherzykom, jednak ich temperatura pracy jest niższa, wynosi około 50°C.

[avg] ([per]) [total] vote[s]