Blat kuchenny, a dokładnie jego wielkość i wytrzymałość, stanowią najistotniejszy element kuchni. Jest to przestrzeń robocza, bez której nie wyobrażamy sobie żadnego działania w kuchni. Blat musi być odporny na zarysowania, wilgoć i kontakt z bardzo zimnymi i ekstremalnie gorącymi przedmiotami. Doskonałym pomysłem na uzyskanie pięknego i funkcjonalnego blatu w kuchni jest sięgnięcie po beton architektoniczny.

Dlaczego beton?

Płyty i blaty z betonu architektonicznego od niedawna świętują triumfy jako element wykończeniowy we wnętrzach – mówi specjalista z firmy BTB Radzymin. Moda na sięganie po ten wyjątkowy materiał jest owocem dużej popularności mieszkań w stylu loft oraz skutkiem poszukiwań urozmaicenia w możliwościach aranżacji wg zasad minimalizmu. Beton doskonale sprawdza się w tej roli. Choć strukturalnie surowy i prosty, pozwala na osiągnięcie imponujących efektów dzięki wrażeniu masywności i solidności. Co jest tylko częściowo prawdą, ponieważ będąc materiałem twardym i wytrzymałym, jest jednocześnie zaskakująco lekki.

Możliwości betonu jako blatu

Betonowe blaty kuchenne dostępne są w najróżniejszych grubościach i można z powodzeniem stosować je zarówno przy ścianie, jak i na wyspie. Ze względu na dużą plastyczność materiału, możliwe jest uzyskanie dowolnego kształtu blatu. Ta właściwość pozwala na tworzenie blatów ze zintegrowanym zlewozmywakiem oraz ociekaczem, wywinięciami na ścianę, a także otworami na zlicowane z powierzchnią blatu, płyty grzewcze. Takie rozwiązanie daje ogólne wrażenie nie tylko solidności, ale też integralności. Co ważne, impregnowane blaty betonowe o niskiej nasiąkliwości są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości.

Kiedy sięgać po blaty z betonu?

Blat betonowy można z powodzeniem zamontować w każdej kuchni, jednak najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach – opowiada ekspert BTB Radzymin. Jak wspomnieliśmy wcześniej, zabudowy betonowe sprawiają wrażenie ciężkich, dlatego stosując je w małej kuchni należy zachować szczególną ostrożność. Beton doskonale komponuje się z elementami ze szkła i metalu w przestrzeniach nowoczesnych, jednak sprawdza się także w cieplejszych aranżacjach, sięgających po drewno i cegłę.

Rate this post