Niektórzy z nas nie mają szczęścia posiadania dużego przydomowego ogrodu, posiadają jednak balkon, który można zamienić w namiastkę ogrodu, prawdziwą oazę zieleni. Zielonym centrum pośród blokowiska, miejscem w którym możemy odpocząć. Radzimy jak zmienić zwykły balkon w niezwykłe miejsce.

Balkon – salon na świeżym powietrzu

Wystrój balkonu możemy dopasować charakterem do reszty mieszkania i uczynić z niego salon na świeżym powietrzu. Ważnym elementem są meble muszą być tak dopasowane, aby były małe i łatwe do złożenia. Nie możemy przeładować małej przestrzeni. Liczy się swoboda. Na rynku jest obecnie wiele dostępnych mebli z różnych materiałów, najważniejsze żeby były one odporne na wilgoć i zmiany temperatury. Równie istotne jest to po czym chodzimy, podłoga może być elementem najbardziej przyciągającym uwagę. Ale wybierając ją zwróćmy uwagę nie tylko na ekspresje kolorów lub wzorów, ale na odporność tak, aby posłużyła na lata.

Kolejnym ważnym elementem jest balustrada, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, ale musi ona pasować do całości wystroju. Najważniejsze, aby była dobrze przymocowana. Aby uchronić nasza prywatność możemy zamontować maty osłaniające lub parawany. Drewniana krata po której wspinają się pnącza ochroni nas przed oczami ciekawskich, ale także przed promieniami słońca; zbliży także to miejsce do natury. Daszek zamontowany na górze przy krawędzi sufitu (opcja dla mieszkańców bloku) ochroni balkon przed deszczem, a my stojąc na balkonie w czasie ulewy nie zmokniemy.

Zieleń na balkonie

Nie zapominajmy o najmilszej rzeczy jaką daje nam posiadanie balkonu: kwiaty. Kwitnący i pachnący balkon to sama przyjemność. Pamiętajmy tylko, aby wybierać roztropnie i oglądać sadzonki wybierane w sklepach. Balkon to także świetne miejsce na uprawę świeżych ziół tak potrzebnych w kuchni.

Ozdobą balkonu są nie tylko kwiaty, zioła i pnącza, ale także donice, lampy czy dzwoneczki. Dobrze dobrane udekorują nasz balkon i nadadzą mu wyjątkowy klimat. Balkon to odpowiednie miejsce, aby odpocząć po męczącym dniu wciąż w domu, ale wśród natury.

Rate this post