Urządzając dom lub mieszkanie, trzeba podejmować różne decyzje, mające wpływ m.in. na wystrój wnętrza. Podczas wybierania mebli do jadalni lub salonu wiele osób zastanawia się, czy kupić krzesła drewniane, czy tapicerowane. Dokonując ich zakupu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na styl, w jakim zostało urządzone mieszkanie lub dom. Krzesła powinny pasować do pozostałych mebli oraz dekoracji znajdujących się we wnętrzu.

Zakup krzeseł to zazwyczaj inwestycja na wiele lat, dlatego warto wybrać meble wysokiej jakości. Zarówno krzesła drewniane, jak i tapicerowane są ładne i wygodne, ale należy zdecydować się na jeden rodzaj. Pierwsze z nich to klasyka gatunku, prawdopodobnie nigdy nie przestaną być modne, dlatego decydując się na nie, możesz mieć pewność, że będą służyły przez wiele lat. Natomiast krzesła tapicerowane pozwalają na swobodniejsze łączenie różnych stylów i kolorów. Nie trzeba wybierać wszystkich mebli w jednej barwie, a bogata oferta obić krzeseł powoduje, że możliwe jest dopasowanie różnych kolorów tapicerki do jednego pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać z różnorodnością.

Czym wyróżniają się krzesła drewniane?

Krzesła drewniane to doskonała propozycja dla osób ceniących klasykę, wygodę i elegancję. O ich użyteczności świadczą słowa pracownika firmy Maximus produkującej meble na zamówienie: Drewno jest materiałem uniwersalnym, pasującym do różnych wnętrz. Z tego powodu krzesła drewniane doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, a także klasycznym. Wykorzystywane są już do wielu lat i nie przestały być modne. Krzesła drewniane stanowią klasykę gatunku, dlatego są tak popularne.

Ich dużą zaletę stanowi również to, że są bardzo wytrzymałe i odporne na różne uszkodzenia. Dzięki temu nie niszczą się i mogą służyć przez wiele lat. Są także łatwe w utrzymaniu czystości – aby zachować ich estetyczny wygląd, wystarczy czasem przetrzeć je wilgotną ściereczką. W taki sposób możliwe jest usunięcie kurzu oraz innych zabrudzeń. Decydując się na zakup krzeseł drewnianych, warto się też zastanowić nad rodzajem drewna. Bardzo ładnie prezentują się lekkie meble sosnowe, ale nie są one tak trwałe, jak np. meble bukowe.

Zalety krzeseł tapicerowanych

Do kuchni, jadalni lub salonu bardzo często wybierane są krzesła tapicerowane. Ich największą zaletę stanowi wygoda, na którą wpływają miękka pianka oraz tkanina tapicerska wykorzystane do produkcji tych mebli. Krzesła prezentują się doskonale, niezależnie od stylu, w jakim urządzone zostało mieszkanie bądź dom. Idealnie wyglądają we wnętrzach nowoczesnych, gdzie dominuje minimalizm i prostota. Krzesła tapicerowane mogą mieć stelaż wykonany z drewna, metalu lub plastiku. Bardzo ładnie wyglądają, dlatego są tak chętnie wybierane.

W ofercie sklepów można znaleźć krzesła z tapicerowanym siedziskiem bądź krzesła posiadające tapicerowane zarówno siedzisko, jak i oparcie. Meble nie są tak łatwe w czyszczeniu jak krzesła drewniane, ponieważ nie wystarczy przetarcie ich wilgotną ściereczką. W celu usunięcia zabrudzeń z tkaniny należy od czasu do czasu wyczyścić obicia z wykorzystaniem odpowiedniego środka do tapicerek.

Rate this post