Stojąc przed wyborem kominka, warto się zastanowić nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim dobrze wyobrazić sobie, jak dana konstrukcja będzie wyglądać w naszym wnętrzu i na tej podstawie uznać, czy pasuje ona do pomieszczenia. W ostatnich latach popularne stały się kominki narożne, cechujące się prawdziwie wyjątkowym designem. Dobrze wiedzieć, kiedy i gdzie się warto je zamontować.  

Czym się charakteryzują kominki narożne?

Kominki narożne są aktualnie bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, przede wszystkim z tego względu, że nadają one pomieszczeniom niecodzienny charakter. Dzięki nim wnętrza są bardziej elegancje, a jednocześnie przytulne – uważa ekspert z firmy Tanie Kominy z Wałcza.

Kominki narożne są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą oglądać ogień z kilku stron. Przez wzgląd na ich konstrukcje możliwe jest podziwianie płomienia na przykład zarówno z kuchni, jak i z salonu (w przypadku otwartej przestrzeni pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami). Tego typu kominki są bardzo efektowne, widoczne w nich ognisko nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat. Poza tym dzięki nim ogrzewanie danej przestrzeni jest o wiele bardziej skuteczne niż w przypadku tradycyjnego kominka.

Pomimo istotnej zalety kominka narażonego, czyli jego estetyka, nie każdy decyduje się na jego zamontowanie. Powodem tego mogą być przede wszystkim finanse: zakup kominka narożnego jest stosunkowo dużym wydatkiem. Kosztowne są przede wszystkim wkłady kominowe oraz montaż całej konstrukcji. Z tego powodu warto korzystać z oferty profesjonalnych firm zajmujących się sprzedażą kominów i kominków, dzięki temu wybierzemy wysokojakościowy produkt.

Co ważne, na rynku dostępne są dwie wersje kominków narożnych: kominki otwarte oraz zamknięte. Pierwsze z nich wybierane są głównie ze względów estetycznych. Generowane dzięki nim ciepło nie jest tak mocno odczuwalne jak w przypadku kominków zamkniętych. Poza tym konstrukcje otwarte powodują, że stale trzeba ich doglądać, kiedy są one użytkowane. Otwarty ogień bardzo szybko może się rozprzestrzenić i spowodować prawdziwą tragedię. Możliwe jest też wybranie kominka narożnego prawego oraz lewego.

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się kominki narożne?

Kominki narożne można zamontować we wszystkich pomieszczeniach, które są do tego odpowiednie pod względem konstrukcyjnym, najprościej mówiąc – wszędzie tam, gdzie nie ma do tego przeciwwskazań i jest na to miejsce. Tego typu elementy wyposażenia pasują do wnętrza w każdym stylu, dlatego tylko wtedy, kiedy istnieje ku temu okazja, warto przemyśleć zakup kominka narożnego.

Ze względu na typowe skonstruowanie pomieszczeń, kominek narożny najczęściej stawiany jest w salonach, szczególnie w tym domach, w których stworzono otwarte przestrzenie pomiędzy poszczególnymi wnętrzami, na przykład pomiędzy salonem i jadalnią. Niemniej kominek narożny może zostać zamontowany wszędzie tam, gdzie tylko się chce i nie ma żadnych przeciwwskazań, by tego dokonać.

Zawsze należy zwracać uwagę na to, gdzie dokładnie zlokalizowany jest komin – dobrze, jeśli kominek znajduje się blisko niego, z daleka z kolei od rur instalacji (gazowej, elektrycznej czy grzewczej). Każdorazowo więc, kiedy planujemy zamontowanie kominka narażonego, warto dokładnie skonsultować swoje plany ze specjalistą, który doradzi nam w wyborze najbardziej odpowiedniego miejsca na ulokowanie konstrukcji grzewczej.

Rate this post