Prasowanie nie musi być żmudną i odbierająca dobry humor czynnością. Nie musi się też wiązać z bólem pleców, niewygodą oraz problemami z przechowywaniem niezbędnego w każdym domu wyposażania, które pozwala na noszenie idealnie gładkiej odzieży. W jaki sposób dopasować deskę do prasowania do swoich indywidualnych potrzeb? Sprawdź i kup produkt, który spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Czy deska do prasowania powinna się znaleźć na wyposażeniu każdego domu?

Deska do prasowania nie jest reliktem przeszłości, choć przez lata ewaluowała, dostosowując się do zmieniających się potrzeb jej użytkowników. Ciężkie, twarde deski do prasowania ze stalowym stelażem zastąpiły lepiej wyprofilowane, lżejsze, posiadające większy zakres regulacji ustawienia wysokości, a także ładniejsze, nowoczesne deski do prasowania, które można bez żadnego problemu „ukryć” w szafie lub innym schowku. Niezależnie od wyglądu i dodatkowych funkcji w każdym domu powinna znaleźć się wysokiej jakości deska do prasowania, która pozwoli zadbać o nienaganny wygląd i prezencję jej właściciela lub właścicielki.

Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne deski do prasowania w nowoczesnym wydaniu, jak i bardziej zaawansowane technologicznie produkty, które znacząco ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków. Wybór konkretnej deski powinien być przede wszystkim dopasowany do indywidualnych potrzeb np. wzrostu i ilości czasu, który spędzamy każdego dnia z żelazkiem w ręku – podpowiada ekspert z firmy PARTNER z Kielc.

3 cechy dobrej deski do prasowania

Po pierwsze: wygoda

Prasowanie powinno być przyjemnością, więc nie ma tutaj miejsca na niewygodę. Podstawą wyboru deski do prasowania jest dopasowanie wysokości deski do prasowania do naszego wzrostu, więc kluczowe jest, aby produkt, który chcemy kupić, posiadał duży zakres regulacji wysokości. Nie mniej ważny jest stabilny stelaż, który musi zapewniać komfort prasowania i jednocześnie łatwo się składać.

Po drugie: właściwie wyprofilowana powierzchnia oraz materiał, z którego wykonana jest deska

Powszechnie korzystamy z żelazek parowych i generatorów pary, dlatego warto zdecydować się na zakup deski, która nie będzie zatrzymywała wilgoci. Doskonale sprawdzają się produkty, których blat pod pokrowcem skrywa siatkową konstrukcję, co sprawia, że para znajduje swobodne ujście i nie wnika nadmiernie w prasowaną odzież oraz pokrowiec i blat deski.

Po trzecie: dodatkowe akcesoria

Wygodny pokrowiec, który będzie wykonany z wysokiej jakości, odpornego na intensywne użytkowanie materiału, możliwość podłączenie żelazka bezpośrednio do deski (ułatwia prasowania i zapobiega plątaniu się przewodu dzięki tzw. antence), wbudowany przedłużacz, a także bardziej zaawansowane technologicznie funkcje z pewnością przepadną do gustu osobom, w których duża sterta ubrań do prasowania jest codziennością.

[avg] ([per]) [total] vote[s]