Własny dom z ogródkiem – to marzenie, które bez wątpienia spędza sen z powiek wielu osobom. Zwłaszcza, kiedy mieszkamy w bloku, a za ścianą mamy nieprzyjemnych sąsiadów, którzy cały czas hałasują. Takiego życia każdy może mieć dosyć. Ale nie tylko doprowadzający do granic możliwości sąsiedzi są powodem, dla którego powinniśmy zainwestować we własny kawałek ziemi. Dlaczego jeszcze warto jest mieć własny dom z ogródkiem?

 Codzienny kontakt z naturą

Przede wszystkim mamy codzienny kontakt z naturą. Przyroda powinna być dla nas bardzo ważna, ale niestety, nie zawsze mamy szansę z nią obcować. Zwłaszcza, kiedy żyjemy w biegu i nie mamy czas pójść na spacer po parku albo pojechać do lasu. Własny dom z ogródkiem pozwoli nam codziennie popatrzeć na drzewa, krzewy, wyjść na taras, przespacerować się alejkami – nawet zimą. A kiedy przyjdzie wiosna, będzie można uprawiać własny ogródek, cieszyć się każdym rozkwitającym kwiatkiem, zbierać plony i urządzać pikniki na zielonej trawie. Własny ogródek, nawet niewielki, daje nam ogromne możliwości spędzania wolnego czasu. Kiedy jest ciepło, możemy w nim przebywać całe dni, czerpiąc z niego radość i energię na szare, jesienno-zimowe miesiące.

Niezależność i swoboda

Dom z ogródkiem to również niezależność i swoboda. Będziemy mieć większy komfort życia i w końcu uwolnimy się od wścibskich spojrzeń sąsiadów z klatki. We własnym domach ludzie są zdecydowanie szczęśliwsi. Mogą spędzać czas tak, jak chcą, urządzając ogrodowe przyjęcia i spotykając się z przyjaciółmi bez względu na ciszę nocną. Oczywiście, będziemy mieć sąsiadów, ale nie będą nas otaczać z każdej strony. I z pewnością nie będą tak uciążliwi.

Zdrowsze powietrze na co dzień

Domy z ogródkiem zwykle nie są położone w centrum miasta. Dlatego decydując się na zakup takiego lokum, będziemy mogli też cieszyć się zdrowszym, świeżym powietrzem. O ile lepiej jest wyjść rano do ogrodu i odetchnąć pełną piersią, ciesząc oczy zielenią, niż otworzyć drzwi balkonowe i jedyne, co zobaczyć, to betonowe miasto.

W segmencie również możesz mieć ogród!

Własnym domem z ogródkiem może być również segment. Przekona nas do tego nasz ekspert z firmy STEED S.A. ze Szczecina:

Segment jest prawdziwą namiastką domu. Mamy własną, większą przestrzeń, mniejszą liczbę sąsiadów niż w bloku, a co najważniejsze – swój ogródek, który można dowolnie zaaranżować. Zawsze marzyłeś o huśtawce ogrodowej? Nic prostszego. Chcesz mieć kilka grządek? Na pewno znajdziesz na nie miejsce! Każdy segment ma własną działkę, dzięki temu poczujemy się w nim jak w swoim własnym domu. Dlatego warto sprawdzić ofertę takich obiektów mieszkalnych, które są tańsze od domu, a gwarantują równie wysoki komfort życia.

[avg] ([per]) [total] vote[s]