Konopie odmiany White Widow są jednymi z bardziej popularnych wśród miłośników marihuany. Uważa się, że odmiana ziaren White Widow pochodzi z Holandii i tam też w dużej mierze jest uprawiana. W związku z tym, że konopie posiadają właściwości odprężające, to ich popularność nie słabnie. Co zatem warto wiedzieć o ziarnach konopi Wite Widow?

White Widow – podstawowe informacje

Wyjątkowość ziaren konopi White Widow związana jest przede wszystkim z ich wyglądem. Tłumacząc z angielskiego White Widow oznacza ,,białą wdowę”. Nazwa nawiązuje do wyglądu rośliny – jest pokryta białymi kryształami tichomów. White Widow to odmiana białej marihuany o niezwykłych właściwościach relaksacyjnych oraz poprawiających samopoczucie. Roślina osiąga wysokość do 1 metra i posiada bujny kwiatostan.

Jak mówią specjaliści ze sklepu Pan Pestka:

Białe kryształki na roślinie przypominają ziarenka cukru. Mimo tak oryginalnego wyglądu konopie odmiany White Widow zachowują wszelkie pożądane właściwości konopi. White Widow to hybryda, która powstała z połączenia brazylijskiej Sativy oraz Indica pochodzącej z Indii. Ich proporcje w tej krzyżówce wynoszą 60% Sativa i 40% odmiana Indica.

Właściwości lecznicze White Widow

Odmianę konopi White Widow stosuje się nie tylko w celach rekreacyjnych, znajduje również zastosowanie w medycynie. Jest niezwykle skuteczna w walce z różnego rodzaju bólem. Konopie White Widow wykorzystywane są również w leczeniu depresji oraz stanów lękowych. Jej właściwości pozwalają pozbyć się bezsenności oraz poprawić nastrój i nastawienie, które mają ogromny wpływ na szybki powrót do zdrowia. Jej smak jest ostry z wyczuwalną nutą amoniaku oraz lekką słodyczą sosny. Podczas kruszenia powstałego suszu wydziela się zapach przypominający kadzidło.

Jak uprawiać konopie w warunkach domowych?

Uprawa tej wyjątkowej rośliny nie jest problematyczna, ponieważ nasiona White Widow nie są wymagające. Konopia może być uprawiana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Kwiaty odpowiednio hodowanej rośliny są pokryte włoskami, co nadaje roślinie biało – szarego wyglądu. Odmiana White Widow jest odporna na trudne warunki, a jej zbiory przypadają na wrzesień. Jest to roślina, która jest odpowiednia zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych plantatorów. Okres kwitnienia trwa około 2 miesiące. Decydując się na zakup ziaren, miejmy na uwadze, że kupno konopi w Polsce jest dozwolone tylko w celach kolekcjonerskich, ponieważ uprawa marihuany jest zabroniona i karana.

Rate this post