Okna – a wraz z nimi i wnętrza pomieszczeń – należy odpowiednio osłaniać przed słońcem. Dzięki temu we wnętrzach jest chłodniej, a do tego nie razi nas w nich światło, pozwalając na przykład wygodnie oglądać telewizję. Osłony okienne dzielą się na wewnętrzne i zewnętrzne. Wersje zewnętrzne są nieco rzadziej stosowane, a to błąd – są bowiem wygodne w użytkowaniu i mają wiele zalet. Bardzo popularne są tak zwane markizy. Co warto o nich wiedzieć? Czym się charakteryzują? I gdzie je kupić?

Markizy – czym dokładnie są?

Markizy to zewnętrzne osłony okienne, chroniące jeszcze lepiej przed nagrzaniem okien – a więc także i przed nagrzaniem wnętrza. Wszystko dlatego, że absorbują promienie słoneczne jeszcze przed szybą. Poprawiają również akustykę okien. W dodatku współczesne markizy są wykonane z takich materiałów, które zapewniają prześwit, więc można spokojnie wyglądać na zewnątrz, obserwując otoczenie. W środku nie jest przy tym ciemno – jak to dzieje się, gdy zasłoni się żaluzje czy rolety wewnętrzne. Dlatego markizy są bardzo dobrym rozwiązaniem, zapewniającym chłód, a jednocześnie wygodę stosowania. Do wyboru są markizy pionowe lub poziome, które można wybrać w zależności od potrzeb. W tradycyjnej wersji, markizy posiadają formę składanego daszku – lekkiego, który można unieść lub podnieść.

Markizy – jakie zalety posiadają?

Markizy okienne ochraniają przed słońcem, zapewniając zaciemnienie wnętrza i zabezpieczając przed jego nagrzaniem się. Ich zaletą jest ochrona prywatności, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa. Można przez nie zobaczyć otoczenie, a więc zawsze wiadomo kto akurat nadchodzi czy jaka na zewnątrz jest pogoda. Markizy osłaniają też przed owadami i warto mieć na uwadze, że poprawiają ergonomię w miejscu pracy, zapewniając równomierny rozkład natężenia światła. Wykonane są z lekkiej, a jednocześnie wytrzymałej tkaniny, która jest odporna na czynniki atmosferyczne – na pewno więc nie ulegnie zniszczeniu przy kontakcie z wodą czy śniegiem.

Markizy – gdzie je kupić?

Doskonałą ofertą przeróżnych osłon okiennych, przeznaczonych do domu oraz produktów ogrodowych – w tym markiz, które sprawdzą się również na tarasach czy balkonach – dysponuje GRAKO HOME DESIGN. Na stronie firmowej (grako.pl) można znaleźć znakomite oferty, które na pewno uda się dostosować do potrzeb każdego zamawiającego. Rozkładany daszek, który osłania okno lub drzwi przyda się w każdym domu. Dzięki licznym możliwościom, można dopasować konkretny produkt do potrzeb aranżacyjnych odpowiedniego miejsca. Dodatki dobierane są zgodnie z życzeniem konkretnego zamawiającego – warto więc zajrzeć na stronę firmy i dokładnie zapoznać się z ofertą. Proces zamawiania jest bardzo prosty, a dostawa szybka. Można także zapoznać się z innymi realizacjami firmy, by oprócz markiz do domu czy budynku firmowego zamówić również inne osłony okienne. W dziale INTELIGENTNY DOM można także zapoznać się z inteligentnymi systemami domowej automatyki, jakie uczynią życie jeszcze wygodniejszym.