Filtry plazmowe działają na zasadzie dużej ilości mikrowyładowań elektrostatycznych. Można je porównać do pewnego rodzaju mikro piorunów. Powodują rozbijanie atomów brudnego powietrza i doprowadzają do oczyszczenia go. Dzięki temu otrzymana jest sterylność rzędu 99,9%. Technologia ta jest stosowana przede wszystkim w szpitalach podczas wykonywania operacji. Powietrze ulega tam dezynfekowaniu za pomocą filtrów plazmowych do użytku przemysłowego. Filtry plazmowe eliminują praktycznie wszystkie bakterie, cząsteczki kurzu, brudu, wirusy, wilgoć. Jakie zalety płyną z używania filtrów plazmowych?

Zalety filtrów plazmowych

Filtry plazmowe otoczone są od zewnątrz specjalną tkaniną. Nasączona jest węglem aktywnym, który powoduje dodatkową eliminację i neutralizację zapachów. Jest to tylko dodatkowa forma zabezpieczenia, ponieważ wyładowania filtra są niewyczuwalne dla węchu. Powietrze opuszczając filtr plazmowy, jest zjonizowane i przypomina powietrze po burzy.

Filtry plazmowe są nowoczesną i bardzo skuteczną metodą filtracji. Ich zastosowanie zmniejsza ryzyko zachorowania i występowania alergii. Znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w szpitalach (klimatyzatory i osuszacze) i zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii oraz innych wirusów. Filtr plazmowy w bardzo dokładny sposób oczyszcza powietrze, ponieważ jest w stanie wychwycić najmniejsze cząsteczki brudu, wilgoci i innych bakterii. Ich największą zaletą jest fakt, że są wbudowane w wewnętrzną jednostkę klimatyzacyjną i nie wymagają wymiany podczas stałej eksploatacji systemu.

Filtry plazmowe zostały zaprojektowane po to, aby skutecznie radzić sobie z najmniejszymi zanieczyszczeniami. W przypadku zwykłych odpowiedników problem pojawia się przy filtrowaniu cząsteczek o małych rozmiarach. Mogą one rozprzestrzeniać się na powierzchni filtracyjnej i przez nią przenikać. Powoduje to częstą konieczność wymiany filtra.

Filtr okresowo zasilają elektrody, które zabijają do 95% złapanych drobnoustrojów. Skutecznie eliminują więc kurz, dym, cząstki pyłków, które są wychwytywane przez filtr elektrostatyczny.

Dlaczego filtry plazmowe to dobry wybór?

Filtry plazmowe to jedne z najskuteczniejszych elementów oczyszczających powietrze. Elektrostatyczny filtr zapewnia eliminację nawet najmniejszych zanieczyszczeń kurzu, dymu i wirusów. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergię na kurz, katar sienny, osób w podeszłym wieku, osób palących oraz wszystkich tych, którzy chcą dbać o czystsze i zdrowsze powietrze.

Jak mówi pracownik firmy Humac Air Creators oferującej sprzedaż osuszaczy z filtrami plazmowymi: Filtry plazmowe posiadają elektrody, które skutecznie działają przez wiele lat. Nie ma możliwości uszkodzenia filtra i potrzeby czyszczenia go. Obecność jonów ujemnych umożliwia redukcję cząsteczek, sterylizację, neutralizację zapachu, ograniczenie obecności lotnych związków organicznych oraz wiele korzyści zdrowotnych.

Decydując się na zakup na zakup urządzeń filtrujących powietrze, zaleca się wybór jedynie sprawdzonych dostawców. Urządzenia wykonane z zachowaniem wszystkich norm, wyposażone w dobrej jakości filtry plazmowe to gwarancja udanej transakcji.

Rate this post