Aby ogrodzenie spełniało swoją funkcję, powinno składać się z odpowiednich elementów. Można do nich zaliczyć przede wszystkim słupki ogrodzeniowe, jak i dobrej jakości panele. Ważna tutaj będzie także furtka, która stanie się swoistym zwieńczeniem prac nad ogrodzeniem terenu prywatnego. W jaki sposób się ją montuje? I jaka powinna tak naprawdę być?

Furtka panelowa w ogrodzeniach – podstawowe informacje

Furtki panelowe mają lekką konstrukcję, która ma zapewnić wygodę użytkowania. Dodatkowo są bardzo łatwe w montażu i bezproblemowo można dopasować je do istniejącej już konstrukcji panelowej. To funkcjonalne rozwiązanie, które nie wymaga od właścicieli posesji zbyt dużych nakładów finansowych.

Dobre furtki panelowe powinny być ocynkowane, a także pomalowane proszkowo – zapewni to wysoką odporność na szkodliwe czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, wilgoć czy promienie słoneczne. Cynkowanie zapewni dodatkowo antykorozyjną powłokę. Gotowe panele można pomalować na takie kolory jak grafit, zieleń, czerń czy brąz.

Jak prawidłowo zamontować furtkę panelową w ogrodzeniu?

Jeszcze przed zakupem furtki trzeba sprawdzić, w którym kierunku powinna się otwierać – w lewą czy prawą stronę? Furtka musi się zawsze otwierać w stronę posesji, natomiast kierunek zawsze można w bardzo łatwy sposób zmienić. Takie wejście na ogrodzony teren zgodnie z przepisami powinno mieć min. 0,9 m.

Aby zestaw do montażu był kompletny, nie wystarczy sama furtka panelowa. Konieczne jest również zaopatrzenie się w zamek z wkładką, klamkę, śruby, a także zamknięcie. Montaż trwa zazwyczaj do kilkunastu minut, ponieważ nie jest skomplikowany. Pierwszy etap to wkręcenie uchwytów do zawiasów – ważne jest, aby uchwyty wkręcane były na jednakową głębokość. Warto także przymierzyć przed ostatecznym montażem zamknięcie furtki – czasami może wychodzić poza ustalone ramy. Kiedy ustawi się skrzydło, można zamontować zamek z wkładką i klamkę. Po dokręceniu wszystkich elementów należy zainstalować zamknięcie z pomocą wkrętarki. Powinno być ustawione symetrycznie względem słupka. Na koniec warto pamiętać o założeniu pierścieni osadczych.

Gdyby na którymś z etapów montaż furtki panelowej stanowił problem, pomocny może się tutaj okazać producent paneli ogrodzeniowych. Jego wiedza i wieloletnie doświadczenie z pewnością przysłużą się pozytywnemu wynikowi pracy.

Ogrodzenia panelowe wraz z furtkami są coraz bardziej popularne, warto więc zastanowić się właśnie nad takim rozwiązaniem na własnej posesji.

Rate this post