Żaluzje drewniane charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Mają one również ciekawe walory estetyczne, są piękną wizytówką domu. Ich zadaniem jest przyciemnianie pomieszczeń zatem stanowią one idealne rozwiązanie w kwestii regulacji światła. Dodatkowo, stanowią one skuteczną ochronę jeśli chodzi o nadmierne ogrzewanie pomieszczeń. Latem, za ich pomocą można bardzo szybko obniżyć temperaturę w pokoju. Z kolei w jesiennym oraz zimowym okresie, rolety skutecznie zatrzymują temperaturę w pomieszczeniu, mają one zatem dobre właściwości termiczne i izolacyjne. Oprócz tego, ten system okienny stanowi świetny sposób na zachowanie prywatności w domu i mieszkaniu.

Żaluzje drewniane w industrialnym oraz modernistycznym wnętrzu

Drewniane przesłony okienne wyglądają bardzo stylowo i elegancko w każdym wydaniu. Podkreślają one piękno wnętrza klasycznego, modernistycznego, awangardowego czy też industrialnego. Pasują one do każdego rodzaju budownictwa. Z powodzeniem żaluzje drewniane mogą zastąpić klasyczne firany i zasłony. Są one proste w obsłudze i montażu, w idealnym stanie mogą one posłużyć długie lata. Poziome listwy świetnie regulują kąt padania światła w danym pomieszczeniu. Zatem osoby lubiące wygodne rozwiązania na pewno będą zadowolone z montażu tych drewnianych przesłon. Warto również zaznaczyć, że ten system okienny jest łatwy w utrzymaniu czystości. W celu zachowania czystości warto stosować ściereczkę antystatyczną, która skutecznie wyeliminuje brud i kurz z zewnętrznej warstwy listwy. Nowoczesne modele wyposażone są w elegancką maskownicę, która efektownie zasłania rynnę górną. Maskownica kryje również cały mechanizm sterowania. Takie żaluzje można zamontować w świetle szyby. Można je zainstalować w sposób bezinwazyjny, bezpośrednio na ramie okna. Co ciekawe, ten system okienny może być montowany również do sufitu.

Żaluzje drewniane z manualną oraz elektryczną obsługą

Nowoczesne modele żaluzje drewniane wykonane są z najwyższej jakości komponentów. Odporne są one na działanie promieni słonecznych. Zatem nie bledną ani nie blakną one pod wpływem słońca. Dodatkowo, przesłony okienne są odporne na wszelkiego rodzaju odkształcania bądź zarysowania. Nowoczesne, impregnowane modele nie wchłaniają także wilgoci, więc z tego powodu, możliwy jest ich montaż w łazience oraz kuchni. Za ich pomocą z łatwością można manewrować światłem oraz cieniem w pomieszczeniu, w którym są one zamontowanie. Listwy drewniane w żaluzjach występują w bogatej szacie kolorystycznej, dzięki czemu można je dopasować odcieniem do każdego wnętrza oraz do koloru mebli. Dają one niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Żaluzjami, w zależności od konkretnego modelu, można wygodnie sterować w sposób manualny bądź elektryczny. Ten system sprawdza się przy dużych przeszkleniach jak i również przy małych wnękach okiennych. Można go z powodzeniem montować w mieszkaniu, domu oraz biurze. Z całą pewnością największą zaletą drewnianych przesłon okiennych jest ich naturalny, elegancki wygląd oraz duża funkcjonalność.

[avg] ([per]) [total] vote[s]