Na rynku dostępne są różnego rodzaju zabawki dla dziewczynek i chłopców, jednak obecnie prawdziwą furorę robią zabawki sterowane. Najmłodszych zachwycają zdalnie sterowane samoloty, traktory, helikoptery, samochody i inne. Jakie zalety mają tego typu zabawki dla dzieci? Dowiedz się, dlaczego zabawki RC cieszą się taką popularnością oraz czemu sprawiają dzieciom tyle frajdy.

Jakie zalety mają zdalnie sterowane zabawki dla dzieci?

Zdalnie sterowane zabawki są tak popularne głównie ze względu na ich uniwersalność. Przeznaczone są dla dzieci praktycznie w każdym wieku – mogą się nimi bawić dzieci powyżej pierwszego roku życia. Co warto podkreślić, ich kolejną zaletą jest to, że nadają się jako zabawki zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Należy również zaznaczyć, że zdalnie sterowane traktory, samochody, helikoptery i inne pojazdy są w pełni bezpieczne dla maluchów. Z reguły posiadają niezbędne atesty i certyfikaty oraz są wykonywane z najwyższej jakości, nieszkodliwych materiałów.

Trzeba podkreślić, że tego typu zabawki dla dzieci to nie tylko ogromna radość i frajda z zabawy. Zdalnie sterowane zabawki rozwijają motorykę i kreatywność malucha, a także sprawność manualną – podkreśla specjalista ze sklepu RS-MAX z Mierzyna.

Jakie inne zalety mają sterowane samochody, samoloty, traktory i inne tego typu zabawki?

Zabawki zdalnie sterowane to inny wymiar zabawy. Rodzice najmłodszych dzieci docenią je ze względu na fakt, że stanowią istotną motywację do poruszania się maluchów – od pełzania, przez raczkowanie do chodzenia. Ponadto, tego typu zabawki umożliwiają także rozwój uważności i koncentracji oraz rozwój wzroku i słuchu, gdyż wiele z nich wydaje dźwięki, świeci i wykonuje określone ruchy. Dodatkowo, tego typu zabawki, jeśli np. posiadają funkcje śpiewania piosenek, mówienia wierszyków itp., mogą mieć istotny wpływ na rozwój mowy. Z kolei, zdalnie sterowane zabawki dla dzieci są przydatne również dla starszaków, gdyż umożliwiają im skupienie uwagi na określonych czynnościach, rozwijają ich kreatywność oraz wyobraźnie. Dodatkowo, są świetnym sposobem na rozwój myślenia przestrzennego oraz naukę przewidywania (podczas zabawy dziecko musi zaplanować kolejne ruchy w taki sposób, aby zabawka ominęła napotkaną przeszkodę bądź szybko dojechała do określonego celu). Ich kolejną zaletą jest także to, że istnieje wiele typów zabawek sterowanych, dlatego każde dziecko może wybrać ulubiony samochód, samolot, traktor, helikopter bądź inny pojazd.