Chociaż na rynku pojawiła się nowa usługa, jaką jest możliwość wymiany walut w kantorze internetowym, klienci nadal bardziej cenią sobie tradycyjne, stacjonarne kantory. Liczy się bezpieczeństwo transakcji, minimum formalności, a także zaufanie do firm, działających najczęściej na rynku od wielu lat. Jakie zatem są zalety wymiany walut w kantorach?

Szykując się do zagranicznych podróży, jedną z pierwszych rzeczy, jaką robimy jest wymiana rodzimej waluty na zagraniczną. Chociaż do dyspozycji mamy kantory internetowe, nadal najczęściej swoje kroki kierujemy do kantorów stacjonarnych. Przekonaj się, dlaczego.

Lokalizacja

Jednym z powodów, dla których wybieramy stacjonarne kantory, jest ich dogodna lokalizacja. Najczęściej znajdują się w centrum miasta lub w okolicy turystycznych atrakcji, a także w pobliżu dworców, lotnisk, przejściach podziemnych. Transakcja jest prosta i szybka, a pieniądze możemy wymienić w każdej chwili.

Zaufanie i bezpieczeństwo

Zaletą wymiany walut w kantorach stacjonarnych jest także bezpieczeństwo transakcji oraz zaufanie do pracowników kantoru. Firmy te zazwyczaj działają na rynku od wielu lat, a pancerna szyba, odgradzająca pracownika kantoru, dysponującego dużą gotówką, tworzy poczucie bezpieczeństwa.

Brak formalności

Przewagą kantorów stacjonarnych nad internetowymi jest także brak formalności. W przypadku wymieniania pieniędzy w sieci, konieczne będzie założenie konta walutowego, co dla wielu jest barierą nie do przeskoczenia. Transakcja jest szybsza, a pieniądze od razu dostajemy do ręki, podczas gdy w kantorze internetowym cały proces trwa dłużej.

Różnorodność walut

Coraz częściej w kantorach stacjonarnych mamy okazję wymienić nawet najbardziej nietypowe waluty. Przykładem może być kantor wymiany walut CENT, oferujący tak egzotyczne waluty jak tajlandzkie bahty, szekle izraelskie, dolary nowozelandzkie, korony islandzkie czy Dirhamy; waluty obowiązujące w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Na końcu warto wspomnieć, że kantory stacjonarne oferują bardzo korzystne ceny walut, a ich stawki można negocjować. Coraz częściej kantory stacjonarne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom części klientów, otwierają swoje internetowe filie. Warto zapoznać się z ich ofertą na stronach internetowych.