Wykonane z miękkiego i chłonnego materiału niemowlęce okrycia kąpielowe ułatwiają osuszanie ciała malucha oraz chronią go przed wychłodzeniem ze względu na specjalny krój, który uwzględnia osłonę na głowę dziecka. Są znacznie wygodniejsze dla rodziców niż tradycyjne ręczniki, bo nie zsuwają się z ciała dziecka podczas jego podnoszenia i przenoszenia np. na przewijak.

Jakie zalety mają okrycia kąpielowe?

Okrycia kąpielowe dla niemowląt to dopasowany do potrzeb maluchów typ ręcznika, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jego wielkość pozwala na wygodne osuszenie ciała malucha, a kaptur zapewnia niezbędną ochronę przed wychłodzeniem jego główki. Praktyczny kaptur chroni także przed zsuwaniem się okrycia z ciała dziecka podczas jego podnoszenia, co gwarantuje wyjątkowy komfort i wygodę nie tylko dla świeżo upieczonych rodziców, dla których pierwsze kąpiele malucha wiążą się z dużym stresem. Okrycia kąpielowe niemowlęce wykonane są z przyjaznych skórze, delikatnych w dotyku oraz wyjątkowo miękkich tkanin, więc doskonale nadają się także dla wrażliwej skóry dzieci z problemami alergicznymi.

Okrycie kąpielowe powinno wchodzić w skład każdej niemowlęcej wyprawki. Ten prosty, ale bardzo przydatny i praktyczny „wynalazek” doskonale zastępuje tradycyjny ręcznik. Wymiary okrycia są idealnie dopasowane do potrzeb niemowląt, więc korzystanie z niego jest wyjątkowo wygodne. Piękne wzory i zastosowanie wysokiej jakości tkanin sprawiają, że otulone okryciem kąpielowym dziecko czuje się bezpiecznie i komfortowo – wyjaśnia ekspert z firmy MimiNu.

Na co zwrócić uwagę, kupując okrycie kąpielowe?

W sklepach dostępne są różne okrycia kąpielowe, dlatego wybór jest dość trudny. Warto kierować się przede wszystkim jakością materiału i bezpieczeństwem delikatnej skóry malucha. Bezpieczeństwo zapewniają jedynie okrycia uszyte z tkanin, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Liczy się także skład materiału, bo powinien on gwarantować szybkie pochłanianie wilgoci z powierzchni skóry oraz zapewniać ochronę przed zimnem. Okrycie kąpielowe musi być też estetycznie wykonane; warto zwrócić uwagę na kolorystykę oraz wzory, a także dodatki, które sprawiają, że kupowane dla malucha akcesoria stają się wyjątkowo urocze np. doszyte do kaptura uszka. To tylko niewielki szczegół, ale w połączeniu z piękną kolorystyką oraz ciekawym wzorem tworzy on wyjątkową ozdobę. Pięknie wykonane okrycie kąpielowe może być doskonałym pomysłem na prezent dla świeżo upieczonych rodziców i na pewno nie będzie prezent, który okaże się nieprzydatny.