Dla każdego biorącego w niej udział dziecka Pierwsza Komunia Święta to wielkie przeżycie i jednej z najważniejszych dni w życiu. Jednocześnie dla jego rodziców to czas wiążący się z wielkim stresem i licznymi przygotowaniami do organizacji przyjęcia dla rodziny. Alternatywą dla przyjęcia w domu jest impreza zorganizowana w hotelowej restauracji. Czemu warto się na nią zdecydować?

Prosta organizacja

W dzisiejszych czasach mało kto może sobie pozwolić na wygospodarowanie czasu potrzebnego na samodzielne zorganizowanie dużego przyjęcia – należy pamiętać, że w obiedzie komunijnym zwykle bierze udział więcej gości, niż tylko grono najbliższej rodziny. Wystarczy spojrzeć na ilość obowiązków, która się z tym wiąże:

  • Zakupy – poprzedzone powinny być bardzo dokładnym zaplanowaniem obecnego w czasie przyjęcia menu. Same zakupy nie są trudne, jednak bardzo czasochłonne. Ponadto należy pamiętać, że nie będziemy jedynymi rodzicami, którzy w tym czasie będą przeszukiwać supermarkety.
  • Gotowanie – to bodaj najbardziej wyczerpująca część przygotowań. Przyrządzane potraw na stół powinniśmy zacząć nawet kilka dni wcześniej, jeśli chcemy mieć pewność, że zdążymy ze wszystkim.
  • Sprzątanie – obowiązkowa pozycja przy każdego rodzaju domowych świętach. Ogarnięcie nawet stosunkowo niewielkiego mieszkania będzie kosztowało nas sporo wysiłku

Już w dniu komunii będziemy musieli zająć się podawaniem do stołu. –Zorganizowanie przyjęcia w restauracji pozwoli nam uniknąć tych wszystkich obowiązków – wyjaśnia przedstawiciel hotelu Amber*** w Gdańsku – Wystarczy zarezerwować odpowiedni termin i wybrać zadowalające nas menu.

Rodzinna atmosfera

Przystąpienie naszego dziecka do Pierwszej Komunii Świętej powinniśmy obchodzić w należyty sposób – bieganie z talerzami z jedzeniem trudno nazwać świętowaniem, gdyż kompletnie tracimy w ten sposób kontakt z dzieckiem oraz zaproszonymi gośćmi. Decydując się na przyjęcie w restauracji, możemy ze spokojną głową zająć się naszą rodziną – całą resztą zajmą się doświadczeni kelnerzy.

Ile kosztuje zorganizowanie imprezy komunijnej?

Koszt przyjęcia z okazji komunii w restauracji uzależniony jest od kilku czynników – renomy lokalu, ilości gości, zamówionego menu. Jednak zwykle nie wynosi on wiele więcej, niż zorganizowanie takiej samej imprezy w domu. Szczególnie, jeśli uwzględnimy fakt, że poniesione koszty to nie tylko suma pieniędzy, którą wydamy na zakupy, ale również czas i energia, którą będziemy musieli poświęcić na przygotowania imprezy w domu.