Nie da się ukryć, że zakup mieszkania jest dla wielu osób najważniejszą inwestycją w życiu. Wybór odpowiedniego miejsca nie należy do najłatwiejszych, a na drodze do podjęcia ostatecznej decyzji, przed kupującymi stanie szereg trudnych wyborów. Pierwszym z nich jest wybór między mieszkaniem z rynku pierwotnego a wtórnego. Przedstawiamy zalety pierwszego rozwiązania.

Dla kogo mieszkania z rynku pierwotnego?

Mieszkania od dewelopera mają wiele zalet. Przede wszystkim, są pełne nowoczesnych rozwiązań, które są przystosowane do współczesnego stylu życia. Na tę cechę zwrócić uwagę powinni szczególnie młodzi nabywcy, których potrzeby z pewnością różnią się od potrzeb ich rodziców.

Wybór mieszkania z rynku pierwotnego oznacza kupno nowego, nowoczesnego mieszkania w nowym bloku lub apartamentowcu. Budynki stawiane współcześnie są o wiele bardziej nowoczesne od bloków z wielkiej płyty. To tylko jedna z wielu zalet tego typu mieszkań – zapewnia nasz rozmówca reprezentujący MarcoPolo DEVELOPMENT.

Zalety mieszkania z rynku pierwotnego

Decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym można być pewnym wielu wynikających z tego korzyści. Wśród głównych zalet takiego rozwiązania warto wymienić chociażby fakt, że mieszkanie od dewelopera można od początku do końca urządzić zgodnie ze swoimi preferencjami. Takie mieszkania zwykle otrzymuje się w stanie surowym, a to daje kupującym ogromną swobodę i umożliwia stworzenie wymarzonego gniazdka dosłownie od zera.

Ponadto, kupno lokalu mieszkaniowego od dewelopera stanowi przyszłościową inwestycję – takie mieszkanie o wiele łatwiej jest sprzedać lub wynająć, niż mieszkanie w starym bloku.

Nie można także zapomnieć o tym, że do mieszkania od dewelopera przeważnie przypisane jest miejsce parkingowe. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego zdarza się to bardzo rzadko. Z tego względu każdy posiadacz samochodu powinien raczej zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego, aby mieć pewność, że zawsze znajdzie miejsce dla swojego pojazdu.

Dodatkowe zalety

Poza wyżej wymienionymi, mieszkania z rynku pierwotnego mają też inne zalety. Dość istotny jest fakt, że w przypadku tego rodzaju lokali, deweloper odpowiada za wady nieruchomości przez okres 5 lat od zawarcia transakcji. Takiego zabezpieczenia nie można się spodziewać, jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania z rynku wtórnego.

Co więcej, kupujący mieszkanie z rynku pierwotnego zwolniony jest z podatku od czynności cywilno-prawnych (w przypadku mieszkań z rynku wtórnego opłata ta wynosi 2% wartości kupowanej nieruchomości).

[avg] ([per]) [total] vote[s]