Stosowanie gamepadów jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów sterowania postaciami w grach. Korzystają z nich przede wszystkim miłośnicy gier na konsolach, jednak nie tylko. Pady przewodowe i bezprzewodowe są także coraz chętniej stosowane przez pecetowców. Głównym rodzajem gamepadów są te na kablu. W naszym artykule poświęcimy dziś jednak więcej uwagi padom bezprzewodowym, które także mają swoje zalety. Zachęcamy do lektury!

Jak wybrać dobry gamepad?

Oczywiście, jeżeli chcemy, aby wybrany przez nas gamepad dobrze spełniał swoją funkcję i dawał nam dużo satysfakcji z gry, powinniśmy wybrać taki, który będzie dla nas najwygodniejszy. Pad musi być dobrze wyprofilowany, żeby dobrze leżał w dłoni i nawet w trakcie bardzo długiej rozgrywki, żeby nam się nie męczyły ręce. Musi mieć także odpowiednią ilość, wygodnie rozmieszczonych przycisków, co będzie miało także duże znaczenie dla efektu prowadzonych przez nas rozgrywek, zwłaszcza, jeżeli rywalizujemy z innymi graczami w domu lub w trybie multiplayer. Decydując się na zakup pierwszego gamepada do swojego komputera lub wymieniając pady do konsoli koniecznie powinniśmy najpierw sprawdzić wszystkie te elementy.

Kolejną istotną kwestią jest to, czy chcemy wybrać pad na kablu, czy może pad bezprzewodowy. W tym przypadku wybór jest rzeczą absolutnie subiektywną i powinien zależeć tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Na forach internetowych zrzeszających graczy można przeczytać wiele opinii na temat tego, czy warto jest kupić pad bezprzewodowy czy może lepiej gamepady z odpowiednio długimi kablami. Prawda jest jednak taka, że zależy to tylko od nas i od naszych warunków mieszkaniowych. Tradycyjnym wyborem są oczywiście gamepady na kablu, ale w niektórych przypadkach wybranie modelu bezprzewodowego może być jednak znacznie lepszym rozwiązaniem.

Dla kogo najlepsze będą pady bezprzewodowe

Pady bezprzewodowe doskonale sprawdzają się przede wszystkim w takich pomieszczeniach, w których brakuje miejsca i w których pomiędzy kanapą lub fotelem gamingowym, na którym siedzi gracz, a ekranem telewizora lub monitora znajduje się przejście do dalszej części pokoju lub mieszkania. Wtedy stosowanie przez nas tradycyjnego gamepada na kablu będzie bardzo uciążliwe przede wszystkim dla innych domowników. Dla niektórych graczy pady bezprzewodowe mogą być także dużo wygodniejsze od tych na kablu. Niektórym może bowiem przeszkadzać stale gdzieś się zawijający kabel i ich to po prostu dekoncentruje. Stosując pad bezprzewodowy unikniemy takich problemów.

Na co uważać stosując pady bezprzewodowe

Pady bezprzewodowe mają jednak też swoje wady. Jak tłumaczy nasz rozmówca ze sklepu z akcesoriami gamingowymi Minido:

Pady bezprzewodowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem, jednak jeśli je stosujemy nie możemy zapominać o regularnym ładowaniu do nich akumulatorów. Przecież nie chcemy, żeby gamepad nam się rozładował w trakcie prowadzenia emocjonującej rozgrywki. Dla graczy, którzy są przyzwyczajeni do stosowania padów na kablu, przynajmniej na początku pamiętanie o regularnym ładowaniu pada może być problemem, ale bardzo szybko powinno się to stać ich nawykiem.

[avg] ([per]) [total] vote[s]