Meble nierdzewne, jak w skrócie nazywa się meble wyprodukowane ze stali nierdzewnej, to elementy wyposażenia wnętrz o niezwykle szerokim zastosowaniu. Spotkamy je przede wszystkim w gastronomii, lecz również jako wyposażenie szpitali, a także w branży budowlanej. Eleganckie i łatwe do utrzymania w czystości, zawojowały rynek meblarski. Sprawdź zalety i zastosowanie mebli nierdzewnych.

Meble ze stali nierdzewnej są przede wszystkim odporne na korozję. 11 procentowa zawartość chromu w stopie metali sprawia, że pierwiastek ten wchodzi w reakcję z tlenem, wytwarzając na powierzchni mebla cienką, niewidoczną powłokę w postaci warstwy tlenku chlory. Chroni ona przed rdzą, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i zastosowaniu mebli nierdzewnych.

Zalety mebli nierdzewnych

Meble ze stali nierdzewnej, oprócz tego że nie korodują, są odporne na uderzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Łatwe do utrzymania w czystości, ze względu na wyjątkowo gładką powierzchnię, mogą służyć przez długie lata. Nie zaszkodzi nim ani częste czyszczenie, ani używanie środków żrących oraz detergentów.

Co więcej, tego typu meble stwarzają niekorzystne środowisko do rozwoju drobnoustrojów, a same meble będą odporne na wysokie temperatury, ogień, oleje oraz kwasy. Stal nierdzewna nie zachodzi w reakcje z jedzeniem.

Omawiany rodzaj mebli to meble lekkie, a zarazem stabilne. Są eleganckie i jednocześnie nowoczesne. Doskonale komponują się ponadto z innymi surowcami, takimi jak kamień czy drewno.

Zwieńczeniem zalet mebli nierdzewnych będzie ich długowieczność. Bez względu na stopień i częstotliwość ich użytkowania, będą nam służyły przez długie lata.

Zastosowanie mebli nierdzewnych

Ze względu na swoje zalety, meble nierdzewne posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzą się w gastronomii oraz gabinetach medycznych i szpitalach. Są chętnie kupowane przez właścicieli magazynów oraz obiektów przemysłowych. Szeroki asortyment tego typu mebli najwyższej jakości oferuje swoim klientom sklep Igloo Technika.

Będą idealnym rozwiązaniem także w sklepach oraz kuchniach, zarówno domowych, jak i lokali gastronomicznych.

Klienci sklepów meblowych coraz chętniej wybierają meble ze stali nierdzewnej także do swoich salonów. Współczesny design, prosta oraz estetyczna konstrukcja sprawiają, że nadają się zwłaszcza do modernistycznych wnętrz. Na końcu warto wspomnieć, że będą doskonałym wyposażeniem biur oraz lokali.

[avg] ([per]) [total] vote[s]