Drewno to najpopularniejszy surowiec wykorzystywany w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Jego niezwykłe właściwości w tym zakresie doceniane były już w czasach starożytnych, jednak mimo upływu czasu i postępu technologicznego, drewno nie straciło na znaczeniu. Wręcz przeciwnie, drewniane elementy wykończenia są wciąż najbardziej pożądane, czego przykładem są drzwi. Jakie zalety mają drzwi drewniane?

Wysoka trwałość

Drewno to jeden z najbardziej trwałych materiałów i – wbrew pozorom – ogromnie wytrzymałych. Tajemnica niezwykłych właściwości drewna w tym zakresie tkwi w jego właściwym przygotowaniu i specjalistycznej obróbce. Istotne znaczenie ma również wybór odpowiednich gatunków, takich jak lokalna sosna czy też egzotyczne meranti, z których drzwi i okna produkuje firma Muszyńscy Okna Drewniane Sp.J. Odpowiednio dobrane drewno poddawane jest wielu procesom, np. warstwowego klejenia, a także specjalnie impregnowane oraz konserwowane, dzięki którym zyskuje trwałość, wytrzymałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu drzwi drewniane doskonale sprawdzą się jako skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe.

Dobre parametry

Do zalet drewna należy nie tylko jego niezwykła trwałość, ale także właściwości izolacyjne, dzięki którym drzwi drewniane charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Przede wszystkim na uwagę zasługuje izolacyjność termiczna drewna. Wykonane w takiej technologii drzwi będą skutecznie chroniły wnętrza domu przed stratami ciepła, zapewniając przyjemny chłód latem i utrzymując odpowiednio wysoką temperaturę zimą. Warto przy tym zaznaczyć, że drewno jako w pełni naturalny materiał tworzy we wnętrzach przyjazny mikroklimat i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, np. nie powoduje alergii. Do zalet drzwi drewnianych należy izolacyjność nie tylko cieplna, ale też akustyczna – ten surowiec bardzo dobrze zatrzymuje bowiem wszelkie hałasy.

Niezwykła estetyka

Mówiąc o drewnianych elementach wykończeniowych i konstrukcyjnych, nie sposób nie wspomnieć o ich walorach estetycznych. To właśnie bowiem one w dużej mierze decydują o popularności drewna. Drewnianym drzwiom nie można odmówić uroku. Efektowny wygląd stolarki drewnianej wynika z naturalnego charakteru surowca i jego unikalnej, ciepłej kolorystyki oraz niepowtarzalnego wzornictwa, szczególnie oryginalnego usłojenia. Drewno łatwo poddaje się obróbce i można mu nadawać rozmaite kształty, tworząc projekty o bogatym wzornictwie i licznych detalach. Drzwi drewniane dostępne są przy tym w bogatym wachlarzu kolorów, od jasnych odcieni sosny, po ciemne barwy mahoniu. Nic więc dziwnego, iż drzwi drewniane cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

[avg] ([per]) [total] vote[s]