Od kilku lat w naszym kraju ma miejsce prawdziwa piwna rewolucja. W sercach wielu piwoszy klasyczne „jasne pełne” zostało zastąpione przez piwa typu IPA, APA lub inne wyjątkowe napoje warzone w sposób rzemieślniczy w małych browarach. Coraz więcej osób wyraża również chęć zabawienia się w domowego piwowara. Dowiedz się, jakie są zalety domowego piwa i dlaczego jego warzenie może być świetnym pomysłem.

Czy samodzielne warzenie piwa jest trudne?

Jesteś smakoszem piw rzemieślniczych? Wolny czas chętnie spędzasz w multitapach i na przeglądaniu selekcji lokalnego sklepu z piwami świata? Uwielbiasz odkrywać nowe smaki i kompozycje nut, które może kryć w sobie „złoty trunek”? Na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się, jakie byłoby piwo produkowane przez Twój własny browar. Czy jednak wiesz, że do jego warzenia nie jest potrzebna ani duża powierzchnia, ani niesamowicie skomplikowana aparatura? Coraz więcej osób tworzy własne piwa domowe i bardzo chwali sobie ten proces. Jak mówi nam przedstawiciel sklepu Esencjesmaku.pl:

Domowych piwowarów jest coraz więcej, ponieważ są zafascynowani możliwością stworzenia dokładnie takiego napoju, jaki najbardziej im odpowiada. Warzenie piwa to sztuka i wraz ze wzrostem doświadczenia może się ono stawać coraz lepsze, jednak sam proces nie jest skomplikowany. Wystarczy kilka prostych narzędzi, odpowiednie składniki i odrobina samozaparcia. Dzięki sprzedawanym w naszym sklepie zestawom dla początkujących każdy może uwarzyć własne piwo. Zawierają one niezbędne elementy oraz szczegółową instrukcję, która wyjaśnia procesy piwowarskie i prezentuje sprawdzone receptury.

Czy warto spróbować swoich sił w piwowarstwie?

Dla każdego smakosza piwa stworzenie własnego trunku to kolejny krok dla rozwoju pasji. Jednak domowe piwo może być nie tylko okazją do personalnego rozwoju i zaspokojenia własnego zapotrzebowania na ten napój. Mały domowy browar może nieść za sobą wiele korzyści. Do zalet domowego piwa należą:

  • satysfakcja płynąca z własnej produkcji i posiadania ciekawego hobby,
  • możliwość poczęstowania rodziny i znajomych czymś prawdziwie wyjątkowym,
  • koszt – produkcja piwa jest bardzo tania, szczególnie w porównaniu z cenami, jakie potrafią osiągać kraftowe trunki,
  • możliwość tworzenia własnych, nietypowych kompozycji i wolność eksperymentowania,
  • możliwość rozwoju – piwowarstwo to sztuka i nauka zarazem,
  • dostępność – możesz mieć stały dostęp do świetnego piwa, nawet jeśli w miejscu Twojego zamieszkania nie sposób kupić najciekawszych rzemieślniczych wyrobów.

Dzięki świadomości  tego, jak wygląda proces warzenia piwa, docenisz też innych piwowarów. Jednocześnie smak własnoręcznie uwarzonego trunku jest absolutnie wyjątkowy i nie może równać się z niczym innym. Z biegiem czasu możesz próbować coraz to nowszych kompozycji i rozbudowywać swój warsztat. A w przyszłości, kto wie, może zamienisz pasję w pracę i zaczniesz sprzedawać swoje wyroby.