Choć to głównie chemia niemiecka cieszy się największą popularnością, warto zwrócić szczególną uwagę na chemię włoską. Włoska chemia gospodarcza ma wiele zalet: cechuje się niezwykłą skutecznością, wysoką jakością oraz wyjątkową siłą działania. Przyjrzyjmy się bliżej produktom z Włoch oraz możliwościom, które oferują odtłuszczacze, płyny do szyb i inne produkty czyszczące.

Wyjątkowy zapach

Jednym z powodów, dla których wybieramy dane środki czystości, jest ich zapach. Nie powinien być drażniący i nachalny. Jednocześnie aromaty powinny być wyczuwalne przez dłuższy czas, świeże oraz kojarzące się z czystością. Firmy produkujące chemię gospodarczą we Włoszech przywiązują do zapachu szczególną uwagę – stąd w języku włoskim znajdziemy określenie „profumo di pulito”, które oznacza po prostu „czysty zapach”. Wśród produktów włoskiej marki Meglio znajdziemy zapach lemon i orange, niezwykle świeże i orzeźwiające oraz produkty o zapachu Marsigilia, które co prawda kojarzą się z Francją, jednak nie da się ukryć, że to właśnie sąsiedzi Włochów, Francuzi, są mistrzami w komponowaniu wyjątkowych zapachów.

„Meglio” znaczy „najlepszy”

Warto wspomnieć, że nazwę Meglio tłumaczy się jako „najlepszy”. Nic dziwnego – flagowy produkt marki, odtłuszczacz Meglio Sgrassatore, który jest dostępny w ofercie dystrybutora marki, firmy Womax, z powodzeniem zastępuje kilka różnych produktów. Jest silnie skoncentrowany, a formuła łatwo usuwa brud i tłuszcz oraz inne zanieczyszczenia. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu może służyć do czyszczenia kuchni (piekarnika, okapu, kuchenki mikrofalowej), mebli kuchennych i ogrodowych (w tym grilla oraz kominka), felg samochodowych, rowerów, motocykli, a nawet tapicerki, odzieży oraz obuwia. Wszędzie tam, gdzie pojawią się tłuste lub trudne do usunięcia plamy, wystarczy użyć jednego produktu!

Wystarczy kilka produktów, by wysprzątać cały dom

Pianka do mycia piekarnika, spray do zlewozmywaka, środek na kamień, wybielacz… Włoskie produkty są uniwersalne i łączą w sobie wiele zastosowań w jednym. Uniwersalne środki do czyszczenia można wykorzystać do szyb, luster, ekranów telewizorów, monitorów komputera, płytek ceramicznych, elementów plastikowych, metalowych, lamp, szyb samochodowych, kryształów i innych szklanych przedmiotów, okien i wszystkich pozostałych powierzchni nadających się do mycia.

Jednym środkiem do łazienki wyczyścimy urządzenia sanitarne, kabinę prysznicową, brodzik, natrysk, armaturę, glazurę fugi oraz szklane lub plastikowe osłony. Oczywiście bez szkody dla czyszczonych powierzchni, bez zacieków oraz smug.

Wysoka skuteczność

Włoska chemia jest jednak przede wszystkim niezwykle skuteczna. Dzięki skoncentrowanej formule, z łatwością usuwa zabrudzenia, pozostawiając czyszczone powierzchnie lśniące i pachnące. Koncentracja produktu ma również wpływ na jego wydajność – wystarczy jedno psiknięcie, by umyć nawet sporą powierzchnię, a zabiegu nie trzeba powtarzać. To sprawia, że włoskie środki czystości są również ekonomiczne – nawet jeśli zapłacimy więcej, produkt starczy nam zdecydowanie na dłużej.

Łatwiejsze sprzątanie dzięki włoskiej chemii

Włoska chemia może z powodzeniem zastąpić niemiecką lub każdą inną, której używamy w mieszkaniu lub domu. Bo z czym kojarzą nam się Włochy? Z elegancją, wyrafinowaniem i pięknem, a jednocześnie z odpoczynkiem i niespiesznym stylem życia. Sprzątanie w stylu włoskim ma zabierać jak najmniej czasu, pozostawiać doskonały efekt i zapach świeżości. W końcu są ważniejsze sprawy niż sprzątanie, na przykład smaczny obiad i sjesta na kanapie, w czystym i pachnącym wnętrzu…

Rate this post