Z bramy garażowej korzystamy każdego dnia. Musi ona zatem sprawnie funkcjonować oraz być praktyczna. A jeśli jeszcze do tego zapewni nam duży komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo, to będzie stanowiła rozwiązanie idealne. Czy jest ono możliwe? Odpowiedź na to pytanie brzmi: zdecydowanie tak. Przeczytaj i sprawdź, dlaczego warto inwestować w bramy automatyczne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bramy garażowe wyposażone w napęd posiadają wiele zalet. My przedstawimy Wam te, które są najistotniejsze. Rozpoczynamy od kwestii bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo stanowi bowiem najważniejszą zaletę każdego dostępnego na rynku produktu.

Bramy automatyczne wykluczają ryzyko pozostawienia jej otwartej. Jedną z możliwych opcji w przypadku bram z napędem może być bowiem automatyczne zamykanie bramy po określonym czasie. Bardzo często zdarza się, że automatyczne domykanie jest już bierne, co w praktyce oznacza niepobieranie energii. To zaś korzystnie wpływa na ograniczenie jej zużycia oraz wyklucza niepotrzebne straty energetyczne. Bramy z możliwością sterowania automatycznego mogą zostać również wyposażone w tzw. funkcję samokontroli, która odpowiada za zatrzymanie procesu zamykania się bramy, gdy czujniki zlokalizują, znajdujący się w ich świetle obiekt.

Brama automatyczna posiada jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Mianowicie chroni tych właścicieli aut, których garaże usytuowane są tuż przy ulicy. Jeśli droga, przy której znajduje się garaż jest bardzo ruchliwa, niebezpieczeństwo dla wysiadającego z samochodu kierowcy jest bardzo wysokie. Może on zostać potrącony przez innego prowadzącego swój pojazd kierowcę oraz spowodować lub stwarzać ryzyko kolizji drogowej.

Wreszcie bramy z możliwością sterowania automatycznego to rozwiązanie, które chroni nasz samochód przed kradzieżą. Bardzo często zdarza się bowiem, iż kierowcy wysiadając z auta w celu otwarcia bramy, pozostawiają kluczyki w stacyjce. Wówczas niewiele trzeba, aby nasze auto nieoczekiwanie zmieniło właściciela.

Wygoda i komfort na co dzień

Jak tłumaczy nasz rozmówca z firmy Formelana, która specjalizuje się w produkcji bram garażowych:

Podejmując decyzję o zakupie bramy automatycznej, zapewniamy sobie duży komfort oraz wygodę. Sterowanie automatyczne pozwala nam bowiem na otwieranie oraz zamykanie bramy bez konieczności opuszczania pojazdu. Podczas gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, występują opady atmosferyczne lub po prostu jesteśmy zmęczeni po całym dniu ciężkiej pracy, wracając do domu, nie musimy wysiadać z auta, aby je odstawić do garażu. Ponadto automatyczne sterowanie skrzydłem bramy garażowej pozwala na oszczędność naszego cennego czasu. Otwieranie i zamykanie bramy automatycznej zajmują zwyczajnie mniej czasu.

Jak widać, inwestycja w bramę z możliwością automatycznego sterowania z napędem niesie ze sobą wiele korzyści. Wniosek jest zatem tylko jeden – warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]