Blaty z kamienia naturalnego stanowią jeden z popularnych elementów w projektach aranżacji kuchennych. Dobry kamienny blat jest w stanie znieść warunki intensywnej eksploatacji – nie straszne mu nagrzane garnki i ostre narzędzia, które mogą doprowadzić do powstania uszkodzeń, odbarwień czy rys. W przypadku zadbanych blatów z marmuru i trawertynu nie musimy się o to obawiać. Korzystanie z kamiennych blatów to przyjemność, której towarzyszy szereg zalet.

Dlaczego blat z kamienia?

Rozważasz zakup blatu z kamienia naturalnego? Jeśli tak, nie powinieneś się dłużej wahać. Kamienne blaty to wyroby o sporej wytrzymałości – niepodatne na wysokie temperatury, wilgoć, łatwe w utrzymaniu, higieniczne. Kamień naturalny – jak sama nazwa wskazuje – jest materiałem w pełni ekologicznym, który nie zawiera żadnych domieszek tworzyw sztucznych. Naturalne piękno kamienia sprawia, że blat prezentuje się estetycznie w każdej aranżacji klasycznej i nowoczesnej. A to wciąż nie wszystko! Dzięki podatności kamienia na obróbkę, kształt i powierzchnię blatu można dostosować do własnych, najbardziej zindywidualizowanych potrzeb. Blat może być zintegrowany ze zlewem czy ociekaczem.

Wybierz kamień dla siebie

Przy zakupie blatu możesz zdecydować się na różne rodzaje kamienia, odmienne pod względem barwy, odcienia czy wzorów.. Ciekawą opcją wydaje się na przykład blat z marmuru lub trawertynu. Jeśli jesteś pedantem i nie podchodzisz do blatów tak jak np. Włosi – po prostu się nie przejmują i lubią jak widać ząb czasu , to dobrze pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu (zaimpregnowaniu) blatu..Służą do tego specjalne preparaty. Wysiłek niewielki, a w zamian otrzymamy produkt niezawodny, który będzie nam służył z powodzeniem przez wiele lat nieprzerwanego użytkowania. Wysokiej jakości kamieniami naturalnymi wykorzystywanymi do wyrobu blatów dysponuje między innymi popularna firma Metamar.

Więcej niż prefabrykat

Ogromnym atutem blatów z kamienia naturalnego jest ich niepowtarzalność. Indywidualizm to ważna cecha, którą chcemy nadać naszym domowym wnętrzom. Dobrany blat z kamienia naturalnego doskonale wpisuje się w tę właśnie filozofię i tworzy spójną całość z resztą pomieszczenia. To zupełne przeciwieństwo rozwiązań prefabrykowanych, bazujących na taśmowo opracowywanych wzorach, które możemy spotkać w innych domach. Poznaj walory kamienia naturalnego i przekonaj się, dlaczego wyroby wykonywane na jego podstawie cieszą się tak dużą popularnością. Więcej informacji na ten temat znajdziesz bezpośrednio na stronie internetowej centrum wyrobów z kamienia naturalnego Metamar.