Sen to bardzo istotny moment naszego życia. Organizm potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Sen ma także olbrzymie znaczenie dla prawidłowego rozwoju twojego dziecka. W tym celu wybierz odpowiedni materac. Jak zatem wybrać idealne łóżeczko dla swojego dziecka?

Elastyczność

Dziecko oprócz kołysanki na dobry sen potrzebuje swobody i elastyczności. W tym celu należy mu stworzyć posłanie, które umożliwi spokojny sen. Niedobrym rozwiązaniem jest spanie razem z rodzicami. Dziecko ma ograniczone ruchy i cierpi na tym jego zdrowie. Oddzielne i wygodne spanie wpływa na poprawny rozwój kręgosłupa. Musisz pamiętać, że twoje dziecko cały czas się rozwija, a kości się dopiero kształtują. Odpowiednie materace dopasują się do kształtu ciała podczas snu. Dzięki nim dziecku będzie tak wygodnie jak podczas ciąży. Materiałem stosowanym do budowy materacy jest lateks. Produkt można tak obrócić, aby poczucie elastyczności było większe, a twoje dziecko w nocy spało smacznie.

Łóżeczko przeciw alergii

Zbadaj, czy produkt jest antyalergiczny. Polecamy ci model typu Uranos. Produkt zapewni odpowiedni przepływ powietrza oraz pochłania wilgoć i pot z otocznia. Można stosować także nakładki na materace wykonanych z odpowiednich materiałów. Przykładowo tkanina frotte z powłoką PCV, bakteriobójcza oraz grzybobójcza. Nakładki wolno prać w pralce w temperaturze 60 stopni. Materace z lateksu są bardzo trwałe. Warto w nie zainwestować. Jeżeli chodzi o nakładki, nie oszczędzaj na nich. Z powodzeniem można je przełożyć na inne łóżka, gdy dziecko dorośnie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]