Jeżeli chodzi o sytuację mieszkaniową w Szczecinie, niewiele różni się ona od sytuacji w innych miastach kraju. W tej chwili metr kwadratowy mieszkania w Szczecinie wynosi średnio 5 857 zł/m2, a przeciętna wartość mieszkania w Szczecinie wynosi 335 000 zł.

drzwi-klucze

Jeszcze 3 lata temu średnia wartość metra kwadratowego mieszkania w Szczecinie wynosiła 4974 zł. Jeżeli planujesz zakupić mieszkanie w Szczecinie, bądź przygotowany na znaczny wzrost cen. Wśród najszybciej drożejących mieszkań znalazły się nowe mieszkania w Szczecinie – za nowy lokal trzeba obecnie zapłacić o 14 % więcej (!) niż przed rokiem. Z szacunków Open Finance opartych o dane GUSu, wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe. Nie dziwi nas ten fakt, gdyż coraz więcej osób myśli o zakładaniu i/lub powiększaniu rodziny. Polacy mimo wzrostu cen, dalej szturmują biura nieruchomości w poszukiwaniu odpowiedniego lokum dla siebie. Przyglądając się sytuacji rynkowej mieszkań trzypokojowych – ceny wzrosły o 41 tys. zł – z 327 tys. zł na początku roku na 368 tys. zł pod koniec 2018 r.  

Warto wspomnieć, że rozpiętość cenowa mieszkań w różnych dzielnicach Szczecina jest dość duża. Przeszukując oferty mieszkań możemy natknąć się na apartamenty, lub mieszkania po generalnym remoncie, które utrzymane są w podwyższonym standardzie. Cena za tego typu mieszkania utrzymuje się średnio na poziomie nawet 10 tysięcy za m2. Za trzy pokojowe mieszkanie na Warszewie zapłacimy blisko 500 000 zł. Na Pogodnie, oraz w ścisłym centrum za taką cenę znajdziemy mieszkania w nowym budownictwie lub dzielnicach willowych.

mieszkanie zakup

Rozpiętość cenowa mieszkań

Poszukując mieszkania w Szczecinie, w trakcie porównywania cen za metr kwadratowych możemy dostrzec spore różnice. Najczęściej na cenę wpływa lokalizacja oraz standard wykończenia mieszkania. Obecnie najdroższą dzielnicą Szczecina jest Zachód, tutaj cena za 1 m2 wynosi 6042 zł, co stanowi ją kwotą o 5.59% wyższą od średniej ceny mieszkań w Szczecinie. Drugim miejscem, w którym ceny mieszkań znacznie wzrosły jest dzielnica Prawobrzeże. Tam cena za 1 m2 mieszkania wynosi 6000 zł, to o 320 zł więcej niż kwota za mieszkanie w mieście ogółem. Na trzecim miejscu znalazła się dzielnica Północ, gdzie cena za 1 m2 mieszkania wynosi 5666 zł. Jeżeli chodzi o najdroższe ulice w Szczecinie, pierwsze miejsce zajmuje ul. Skandynawska – dzielnica Warszewo, tam średnia cena za m2 wynosi 7016 zł. Najtańsza okazała się ulica Źródlana na Gumieńcach, gdzie cena mieszkania za m2 wynosi 4291 zł. 

Podsumowanie

Podsumowując, w tym roku ceny mieszkań w Szczecinie wzrosły aż o 14 %. Kupując lokal należy liczyć się z tym, że za metr kwadratowy zapłacimy ponad 600 zł więcej niż dotychczas!

mieszkanie salon
[avg] ([per]) [total] vote[s]