Okresowe lub stałe oferty promocyjne to normalne i powszechne praktyki stosowane w handlu i usługach. Jest to jedna ze skuteczniejszych metod pozyskiwania nowych klientów, a korzystają z tego właściwie wszystkie firmy, które mają możliwość stosowania tego typu praktyk. Nie inaczej dzieje się w wypożyczalniach samochodów. Napiszmy zatem o możliwościach, jakie na tym polu swej działalności mają firmy zajmujące się wynajmem aut.

Na co klient wypożyczalni może liczyć w standardzie?

Zanim przedstawimy najciekawsze promocje na wynajem samochodów, przedstawimy najpierw w skrócie, na czym polega standardowa oferta wypożyczalni samochodów, co ułatwi naszym czytelnikom właściwą ocenę tych dodatkowych specjalnych propozycji. Pomogą nam w tym informacje, które uzyskaliśmy dzięki uprzejmości specjalistów z firmy ABACUS CAR RENTAL z Krakowa. Większość działających na tym polu firm stara się mieć jak największą flotę samochodów, przede wszystkim osobowych, lecz także dostawczaków oraz motocykli, co daje duże możliwości klientom wyboru preferowanego przez siebie pojazdu. Dzisiaj na pewno standardem jest możliwość wynajęcia samochodu lub motocykla już nie tylko na kilka czy kilkanaście dni, lecz także na długie, bo liczone w kilkunastu miesiącach lub nawet w kilku latach okresy. Oczywiście każdy klient wzorowo działającej wypożyczalni samochodów może liczyć na odpowiedni i szybki serwis techniczny, na samochód zastępczy w przypadku awarii pojazdu wynajętego, a także na podstawowy lub pełny pakiet ubezpieczeniowy.

Specjalne propozycje promocyjne

Wbrew pozorom, działalność wypożyczalni samochodowych daje duże możliwości dla stosowania różnych ofert promocyjnych, wszystko rzecz jasna zależy od inwencji i pomysłowości ludzi kierujących tymi firmami. My w tym miejscu przedstawimy te promocje na wynajem samochodów, które uważamy za najciekawsze i które w szczególny sposób przykuły naszą uwagę. Oto one:

  • Im dłużej wynajmujesz, tym więcej zyskujesz. Ta forma promocji polega na udzielaniu rabatu w określonej z góry procentowo wysokości za każdy dzień wynajmu. Oznacza to, że im dłuższy będzie okres wynajmu auta, tym większa będzie kwota ulgi. Zazwyczaj jest tutaj określona górna granica owego rabatu; najczęściej wynosi ona 30%. Czasami warunkiem otrzymania rabatu jest zakup jakiegoś dodatkowego produktu (np. nawigacji lub jakiegoś pakietu ubezpieczeń).
  • Zniżka przy rezerwacji online. Ta oferta gwarantuje najniższą cenę wynajmu niezależnie od rodzaju pojazdu.
  • Niższa cena wynajmu samochodu przy wykupieniu kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej.
  • Promocje weekendowe lub świąteczne.

Jest wysoce prawdopodobne, iż w różnych wypożyczalniach natrafimy na różnego rodzaju promocje, chociaż w większości przypadków wszędzie będziemy mogli liczyć na dwie pierwsze z wymienionych wyżej ofert.

[avg] ([per]) [total] vote[s]