Każdy z nas marzy o mieszkaniu na własność. Niestety wielu musi nacieszyć się lokalem wynajmowanym. Istnieje dogodne rozwiązanie: wykup mieszkania komunalnego od gminy.

Mieszkanie komunalne

Nazywa się je także mieszkaniem socjalnym bądź interwencyjnym. Kiedyś nazywało się je lokalem kwaterunkowym. Mieszkanie komunalne jest przekazywane ludziom o dość niskich dochodach. Popyt na mieszkania komunalne wzrasta. Prawo do nieruchomości jest regulowane przez artykuł czwarty ustawy o ochronie praw lokatorów. Gmina decyduje, komu najpierw przysługuje prawo do mieszkania komunalnego. Wszystko zależy od sytuacji ekonomicznej obywateli. Warto zainteresować się sytuacją finansową Polaków w naszym regionie. Być może nie spełniamy warunków, starając się o wykup mieszkania komunalnego.

Wykup i kredyt

Może się zdarzyć, że otrzymamy mieszkanie komunalne, ale nasza sytuacja finansowa będzie niedostatecznie wystarczająca, tzn. nie poradzimy sobie z opłatami, choć te i tak będą mniejsze niż na wolnym rynku. Nie jest to jednak powód do rozpaczy. Wykup mieszkania komunalnego można połączyć z umiejętną polityką kredytową. Postarajmy się o kredyt gotówkowy w banku. Tańsze rozwiązanie to kredyt mieszkaniowy na mieszkania komunalne. Zarówno oprocentowanie, jak i prowizje są bardzo korzystne dla klientów banku. W końcu mieszkanie komunalne nie jest tak wartościowe jak mieszkanie nowe. W przypadku kredytu na mieszkanie komunalne możemy także liczyć na długi okres spłaty. Polityka banków jest bardzo korzystna przy tego typu transakcjach.

Rate this post