Listwy gzymsowe, kojarzące się z elegancją i wytwornością, odmienią każde wnętrze. Wykonane z trwałych materiałów, gwarantują lekkość, a zarazem dokładne odwzorowanie poszczególnych form. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości, gdyż są odporne na zmywanie i wilgoć. Sprawdź, w jakim sposób można wykończyć wnętrza przy użyciu listw gzymsowych.

Listwy gzymowsowe to przed wszystkim bogactwo wzorów, kolorów oraz funkcji. Sprawdźmy, jak możemy je wykorzystać w aranżacji wnętrz.

Funkcjonalność

Chociaż listwy gzymsowe stanowią przede wszystkim element dekoracyjny, mogą pełnić także inne, użytkowe funkcje.

Zatuszują krzywe ściany i ukryją kable. W takim celu wybierajmy proste, klasyczne, o geometrycznych kształtach, które będą niemal niewidoczne.

Jeśli natomiast będziemy chcieli uzyskać efekt dynamicznej płaszczyzny, zastosujmy sztukaterię wieloelementową i połączmy listwy gzymsowe o różnych przekrojach, a następnie pomalujmy je na różne kolory.

Tego typu listwy, w wielu różnych wzorach, kolorach, wymiarach czy kształtach oferuje swoim klientom internetowy sklep Lesprit. Posiada on w swojej ofercie także inne elementy dekoracyjne, listwy oświetleniowe, przypodłogowe, nisze i panele ścienne oraz profile parapetowe. Znajdziemy tam także kołki montażowe, klipsy, kleje, kopuły i rozety, wsporniki oraz portale. Warto odwiedzić stronę tego sklepu w trakcie projektowania lub budowy domu, oferuje on bowiem także schody, poręcze oraz balustrady.

Montaż listw gzymsowych

Listwy gzymsowe są tak bardo popularne nie tylko na wspaniały, dekoracyjny efekt, lecz również łatwość ich montażu.

Pierwszym etapem będzie przygotowanie podłoża, czyli zagruntowanie niepomalowanej jeszcze ściany.

Następnie zaznaczamy na ścianie miejsce montażu listew, rozpoczynając od zaznaczenia linią dolnej krawędzi listwy, a następnie punktów, w których listwy będą się ze sobą stykały.

Kolejny krok to przyklejenie gzymsów do ściany. Klejem montażowym porywamy listwę, klejem do łączeń jej łączenia. Pamiętajmy, aby nie nanosić nigdy kleju bezpośrednio na ścianę.

Klej będzie odparowywał przez 24 godziny, po tym czasie możemy pomalować listwy na wybrany przez nas kolor. Może to być kolor ścian i sufitów, lub, jeśli lubimy bardzo ekstrawaganckie i oryginalne rozwiązania, znacznie od nich odbiegający.

Na koniec warto wspomnieć o listwach gzymsowych, pokrytych licznymi sztukateriami i ornamentami. Będą idealnie pasować do stylowych, wytwornych, klasycznych wnętrz.

[avg] ([per]) [total] vote[s]