Oryginalna książka ze zdjęciami to idealny prezent z okazji urodzin, imienin czy Dnia Babci. Doskonale sprawdzi się także jako prezent walentynkowy. Wszystko zależy od tego, jakie zdjęcia zdecydujesz się wybrać do swojej fotoksiążki.

Prezent dla rodziny

Fotoksiążka jest zawsze dobrym wyborem, jeśli nie możemy się zdecydować, co podarować bliskiej osobie. W dobie smartfonów i fotografii cyfrowej drukowanie zdjęć nie jest już powszechną praktyką, tymczasem oglądanie wspólnie zdjęć nie na ekranie laptopa czy telefonu, ale w estetycznej formie albumu-książki ma pewną niezastępowalną magię. Fotoksiążki można podarować każdemu: od nastolatków na najstarszych członkach rodziny kończąc. Pozwalają przypomnieć sobie chwile, w których wszyscy uczestniczyliśmy lub być namiastką jakiegoś wydarzenia dla kogoś, kto nie mógł być obecny np. na wspólnym wyjeździe. 

Fotoksiążki mogą służyć do zapisywania i budowania historii rodziny, co w połączeniu z drzewem genealogicznym jest wspaniałą, kronikarską przygodą. Współczesne techniki cyfrowe pozwalają skanować w wysokiej rozdzielczości, a następnie drukować (np. do fotoksiążki) starsze fotografie, co może uchronić je przed zniszczeniem a ponadto może stanowić doskonałą formę wykonania ich kopii. 

Prezent świąteczny

Dobrym motywem przewodnim fotoksiążek, jakie podarowujemy w grudniu, są oczywiście święta. Każdy może ten motyw zinterpretować na własny sposób. Sesja rodzinna w bardziej uroczystym lub humorystycznym tonie będzie świetnym dodatkiem do kartek świątecznych. Fotoksiążka zbudowana ze zdjęć pochodzących ze świąt z lat wcześniejszych to dobry pomysł na prezent dla dziadków i najstarszych członków rodziny. 

Przygotowanie humorystycznej opowieści o przygotowaniach do świąt to rewelacyjna pamiątka dla wszystkich zaangażowanych osób, podobnie jak dokumentacja wspólnego wyjazdu zimowego. 

Wspaniała pamiątka z pierwszych lat życia

Każdy rodzic doskonale wie, że w pierwszych latach życia dziecka liczba robionych maluchowi zdjęć przekracza możliwość ich regularnego przeglądania. Dlatego warto na bieżąco wybierać najważniejsze chwile i zbierać je w formie fotoksiążek, które będą obrazować pierwsze miesiące i całe lata życia. Tego typu zbiór fotoksiążek będzie rewelacyjną pamiątką dla dorosłego już dziecka, znacznie bardziej cenną od zbioru cyfrowych fotografii umieszczonych gdzieś w wirtualnej chmurze. Jeśli dodatkowo do poszczególnych zdjęć lub całych książek przygotowane zostaną odpowiednie opisy, takie albumy staną się cennym zapisem czasu, którego większość dzieci niestety nie pamięta. 

Romantyczny prezent na rocznicę

Cóż może być wspanialszego z okazji rocznicy niż przypomnienie chwil, które najbardziej zbliżyły do siebie parę zakochanych? Każda para jest inna, tak więc opowieść zaprezentowana w fotoksiążce będzie wyjątkowo spersonalizowanym, oryginalnym prezentem. Kluczem do stworzenia własnej fotoksiążki z okazji rocznicy może być właśnie historia związku, albo zbiór wspólnych wyjazdów, ograniczenie się wyłącznie do różnorodnych selfie, wspólne gotowanie czy oddawanie się innemu hobby. Warto zaskoczyć drugą połówkę niecodziennym spojrzeniem na związek. Jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

[avg] ([per]) [total] vote[s]