Podczas wykonywania prac wiertniczych czas jest bardzo istotnym czynnikiem. Im więcej wywierconych otworów w ciągu dnia, tym bardziej rentowna będzie inwestycja. By uzyskać jak najlepsze wyniki, warto zainwestować w mocny i niezawodny sprzęt. Co decyduje o wydajności wiertnicy?

Mobilność

Jedną z istotnych cech na placu budowy jest mobilność. Prace wykonujemy w różnych miejscach, a warunki nie zawsze sprzyjają transportowaniu ciężkiego sprzętu. Z wiertnicy korzystamy w zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i w zamkniętych i ciasnych pomieszczeniach. Wybrane urządzenie powinno być wiec możliwie jak najlżejsze i mobilne. Im mniej zbędnych kilogramów tym lepiej – ułatwia to zarówno załadunek, jak i nie wymaga angażowania wielu osób z zespołu do przenoszenia maszyny. O mobilności świadczą również dostępne sposoby zasilania. Często wiercimy w miejscach, w których dostęp do tradycyjnego źródła prądu nie jest możliwy. Wiertnica elektryczna to możliwość ukończenia zadania nawet tam, gdzie nie sięgnie kabel.  

Wytrzymałość

Cechą dobrej wiertnicy powinna być przede wszystkim wytrzymałość, w końcu to rodzaj sprzętu, który na co dzień zmaga się z ogromnymi obciążeniami spowodowanymi pracą w twardym materiale. Dopasowane wiertła zapewniają optymalne tempo produkcji. Konkretne rozwiązania powinny być również dopasowane do pracy w wybranym materiale. Im płynniejsze wiercenie, tym większe i szybsze tempo produkcji. Jednak wytrzymałość wiertła to nie wszystko. Ważną funkcję spełnia również statyw, który powinien być stabilny i sztywny podczas pracy wiertnicy. Gwarantuje to przede wszystkim mniejsze zużycie narzędzi diamentowych i wierteł.

Automatyzacja

W dzisiejszych czasach technologia daje nam szansę na zwiększenie tempa pracy bez potrzeby powiększania zasobów ludzkich. Nowoczesne i inteligentne systemy pozwalają zwiększyć produktywność i czynią codzienne zadania łatwiejszymi. Przykład? Wykonywanie dwóch równoległych odwiertów z zastosowaniem dwóch wiertnic – jednej obsługiwanej ręcznie, drugiej za pośrednictwem zautomatyzowanego systemu. Oczywiście nie jest to rozwiązanie, które znajdziemy w ofercie każdego producenta – jednym z przykładów takiego systemu jest AD 10 od Husqvarny. W ten sposób zwiększa się zdolność produkcyjna, a dzienne możliwości pracowników rosną.

Wszechstronność

Jedno urządzenie – wiele możliwości. Wykonując odwiert, chcemy mieć pewność, że stosujemy najlepszą z możliwych kombinacji sprzętowych. Wybierając rozwiązania systemowe, otrzymujemy gamę produktów jednej marki, w której wszystkie podzespoły idealnie współgrają ze sobą. W parze z wiertnicą idzie zestaw wierteł, statyw, agregat itp. Wszystkie narzędzia mają tworzyć jak najlepsze konfiguracje, by praca przy konkretnym materiale była bardziej efektywna.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice/

[avg] ([per]) [total] vote[s]