Utrzymana w czystości podłoga dobrze świadczy o gospodarzu. Czujemy się komfortowo w mieszkaniu, w którym jest schludnie. Podczas swobodnego spędzania czasu, można usiąść na dywanie, bawić się z dziećmi w miejscu, w którym utrzymany jest porządek. Dobrze dobrana wycieraczka pomoże zadbać o higienę i estetykę powierzchni, do których prowadzą drzwi, przed którymi się znajduje. Zazwyczaj nie przywiązujemy należytej wagi do wyboru tego rodzaju wyposażenia, nie doceniając tego, jak wiele zależy od jej jakości. Na co zwrócić szczególną uwagę przy doborze odpowiedniej wycieraczki do domu?

Wycieraczki o wyższym standardzie

Pogoda w Polsce bywa kapryśna, jakość i ilość chodników też pozostawia wiele do życzenia. Zapraszając do domu gości, nie oczekujemy od nich tego, by zdejmowali obuwie. Niestety na butach przenoszone są z dworu pył, kurz i błoto, które obniżają estetykę i higienę pomieszczenia. Wycieraczki aluminiowe pozwolą zatrzymać brud i wilgoć, zapobiegając przedostaniu się ich cząsteczkom do domu. Drobne zabrudzenia, które z reguły nie są usuwane przy standardowym wycieraniu obuwia o zwykłe maty, zostają zatrzymane, co pomaga uniknąć powstawania rys i uszkodzeń na delikatnych panelach lub płytkach. Sposób wykonania wycieraczek aluminiowych jest precyzyjny. Użyte w nich systemy czyszczące są zaprojektowane przy użyciu nowoczesnych technologii. Kąt ustawienia poszczególnych elementów, materiały, z których są zrobione – każdy szczegół jest istotny i ma przypisaną rolę, by jak najefektywniej dbać o zatrzymanie wszelkich elementów w tym tych najdrobniejszych z  butów osób, które przekraczają próg. 

Dobór odpowiedniego modelu

Wycieraczki aluminiowe dostępne są w różnych wariantach ze względu na rozmiar, kształt i design. Rozróżniamy modele zewnętrzne i wewnętrzne. Dostępne są rozmaite wkłady czyszczące: ryps, szczotka, winyl, a także opcje mieszane. Dopasowanie ich zależne jest od strefy, w której zostaną umieszczone. System ze szczotką najlepiej stosować w środku budynku lub w obszarze zadaszonym. Wkład pozwala pozbyć się najdrobniejszych cząsteczek brudu. Do wstępnego niwelowania zanieczyszczeń polecany jest winyl, który jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i ma właściwości antypoślizgowe. Ryps nadaje się do wnętrza, idealnie zatrzymuje wilgoć, jest odporny na ścieranie i elastyczny. 

Wycieraczki tego rodzaju standardowo montowane są w specjalnych wpustach, można też zastosować  profil najazdowy, który zapewni bezpieczne ułożenie na posadzce. Tego typu elementy wyposażenia nie powinny sprawiać trudności z demontażem i czyszczeniem. Inwestycja w maty o dobrej jakości o dobranych parametrach, będzie dobrym sposobem na ograniczenie wnoszenia zanieczyszczeń, co przekłada się na oszczędność czasu i środków w utrzymaniu czystości budynku.

Rate this post