Legowisko to miejsce, gdzie pies będzie spędzał znaczną część swojej doby. Jego wybór powinien być przemyślany. Nie należy się z nim śpieszyć ani szukać jak najtańszych opcji. Sen jest dla psa bardzo ważny, nie można zmuszać zwierzaka do odpoczynku w niewygodnej pozycji. Źle dobrane legowisko może przełożyć się na późniejsze problemy z nastrojem oraz zdrowiem stawów pupila.

Najważniejsze parametry legowiska dla psa

Na rynku jest dostępna cała masa różnych legowisk. Dlatego pierwszym krokiem przy ich wyborze będzie zdecydowanie, jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej. To zależy od indywidualnych potrzeb psa i właściciela. Najpopularniejsze dostępne na rynku formy legowiska to:

  • płaski materac,
  • materac z zagłówkiem albo wyższym obiciem,
  • łóżko dla psa,
  • kanapa dla psa,
  • buda lub domek.

Po wybraniu właściwego rodzaju trzeba znaleźć produkt w pasujących rozmiarach. Zbyt małe legowisko dla psa będzie sprawiało zwierzakowi dyskomfort, z kolei zbyt duże będzie zajmowało cenne miejsce na podłodze. Dla małych psów rozmiar jest zazwyczaj oznaczany literą S, ale warto sprawdzić faktyczne wymiary posłania, żeby nie kupić czegoś naprawdę malutkiego.

Dostosowanie legowiska do potrzeb psa i właściciela

Trzecim krokiem powinno być sprawdzenie materiałów i znalezienie legowiska, które zostało wykonane z tych najlepszej jakości. Kiepski materiał będzie miał wpływ między innymi na trudniejsze doczyszczenie plam i innych zabrudzeń. Do tego szybciej może się zniszczyć, przedrzeć albo wytrzeć. Legowisko powinno być inwestycją na lata, trzeba więc wybrać model, który wytrzyma z psiakiem sporo czasu. Czwarty krok to dostosowanie legowiska do potrzeb psa. Każdy zwierzak śpi w trochę inny sposób. Psy, które biegają, będą potrzebowały więcej miejsca, niż psy, które śpią skulone w kłębek. Czasami nie ma to znaczenia przy wyborze legowiska, ale nie można zapomnieć także o takich szczegółach.

Ostatnim, ale równie ważnym krokiem będzie dobranie akcesoriów do legowiska dla psa. Wiele firm oferuje spory zakres różnych dodatków do posłania dla zwierzaka. Można znaleźć je na przykład w sklepie Beds4Dogs. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • dodatkowe poduszki w różnych kształtach np. kość,
  • zapasowe wypychacze,
  • kocyki dla psów,
  • pokrowce na legowiska.

Dla niektórych pupili będzie to tylko estetyczne urozmaicenie, inne chętnie skorzystają z tego typu akcesoriów. Kocyki i poduszki są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych oraz rozmiarach, spokojnie można więc znaleźć takie, które spodobają się małym psom.

Rate this post