Kotły pelletowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – ogrzewanie domu za pomocą pelletu jest nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne! Jednak podczas wyboru kotła na pellet warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, dzięki którym zapewnisz sobie nie tylko ciepło, ale również wygodę i bezpieczeństwo. Czy przy wyborze kotła marka ma znaczenie?

Czym powinien charakteryzować się dobry kocioł pelletowy?

Podstawowym kryterium, którym należy się kierować przy wyborze kotła pelletowego, jest oczywiście jego moc, odpowiednio dopasowana do powierzchni użytkowej domu. Drugim, ważnym aspektem jest rodzaj kotła. Ponieważ jest to inwestycja przewidziana na kolejnych kilkanaście lat, należy zastanowić się, jaki kocioł będzie najodpowiedniejszy. Z naszej strony szczególnie polecamy piece pelletowe z podajnikiem – ponieważ są zautomatyzowane, a tym samym wygodne i ekonomiczne. Niemal nie wymagają obsługi: wystarczy jedynie raz na jakiś czas uzupełnić zapas paliwa w podajniku oraz usunąć popiół z szuflady. Czyszczenie palnika i wymiennika kotła odbywa się w sposób automatyczny, jednak należy także pamiętać o okresowym, ręcznym czyszczeniu tych elementów – pozwoli to na utrzymanie wysokiej sprawności kotła.  A więc tak naprawdę przy wyborze wysokiej jakości kotła, te czynności to jedyne, o czym trzeba pamiętać (co więcej, wykonuje się je raz na kilka dni, a nawet tygodni).

Czy marka kotła pelletowego ma znaczenie?

No dobrze, wybrałeś już kotły, które spełniają wszystkie kryteria: mają odpowiednią moc, wielkość oraz akcesoria dodatkowe. Czy marka ma w tym przypadku znaczenie, czy przy wyborze pomiędzy kotłami o podobnych parametrach kierować się jedynie ceną? Otóż za dobrą marką stoi doświadczenie. Firma, której zależy na silnej pozycji, musi stawiać na nowoczesność i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym produkcja będzie się rozwijać. Takie podejście zapewnia to gwarancję najwyższej jakości produktów, co przy kotłach c.o. ma szczególne znaczenie – niezwykle istotne jest przecież bezpieczeństwo ich stosowania oraz bezawaryjna praca przez długi czas.

Warto więc wybrać kocioł pelletowy od producenta kotłów c.o. Pellux. Sprawdzona marka to nie tylko produkty najwyższej jakości, ale również gwarancja sprawnej obsługi oraz dostępność autoryzowanej sieci serwisowej. Bo choć kotły na pellet są niemal bezobsługowe, wymagają regularnych przeglądów, aby mogły pracować z maksymalną wydajnością – dlatego tak ważne jest, aby w pobliżu znajdował się punkt oferujący szybki i sprawny serwis. Dlatego to nie cena, lecz parametry, standard wykonania i marka powinny cię przekonać do wyboru tego, a nie innego kotła pelletowego.

Rate this post