Nie ulega wątpliwości, że kwiaty to dekoracja, która sprawdza się w każdym wnętrzu, zarówno w domach, biurach, restauracjach, jak i w hotelach. Niestety żywe rośliny wymagają pracochłonnej pielęgnacji, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wybór sztucznych kwiatów, które dzięki temu, że wyróżniają się nasyconym kolorem przez cały czas, oferują szerokie możliwości dekoracyjne. Jak tworzyć kompozycje ze sztucznych kwiatowych? Podpowiadamy!

Sztuczne kompozycje kwiatowe do domu

Obecnie na rynku istnieje możliwość wyboru różnego rodzaju sztucznych kwiatów o odmiennych barwach oraz odcieniach, które dopasowane mogą być nie tylko do własnych preferencji, ale również do stylu konkretnego pomieszczenia

. Dużą popularnością cieszą się sztuczne kwiaty umieszczane w wysokich, przezroczystych wazonach, które najczęściej ustawiane są na podłodze salonu lub sypialni. – mówi przedstawiciel hurtowni sztucznych kwiatów Kwiaty To Tu.Do takiej kompozycji można wykorzystać monstery, ale również palmy czy liście mango, które wprowadzą do wnętrza egzotyczny i tropikalny klimat. Dobrym rozwiązaniem są też trawy pampasowe występujące w różnych kolorach, które ustawione przy kanapie czy oknie nadadzą salonowi nowoczesnego stylu z zaznaczeniem akcentów boho.

Sztuczne rośliny to również szansa na stworzenie przyjemnego klimatu w kuchni oraz jadalni. Bukiety kwiatów skomponowane m.in. z magnolii czy storczyków w różnych kolorach uzupełnione o gałązki pomarańczy lub o pojedyncze trawy świetnie sprawdzą się jako ozdoba stołu w jadalni. Z kolei uzupełnienie bukietu o klasyczne róże, wprowadzi do wnętrza odrobinę romantycznego klimatu, natomiast w zależności od pory roku, istnieje również możliwość modyfikacji kompozycji np. za pomocą dodania szyszek, które od razu nadadzą pomieszczeniu jesiennego akcentu.

Warto również wspomnieć o tym, że kompozycje ze sztucznych kwiatów z racji tego, że nie potrzebują nasłonecznienia ani zacienienia, coraz częściej stanowią także element dekoracyjny łazienek. W łazience najlepiej sprawdzają się delikatne ozdoby kwiatowe, takie jak lawenda lub snopki wiosenne w różnych kolorach, które wprowadzają do pomieszczenia nie tylko przytulną, ale przede wszystkim ciepłą i odprężająca atmosferę.

Dekoracje ślubne ze sztucznych kwiatów

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się wykorzystanie kompozycji ze sztucznych kwiatów na uroczystości, zwłaszcza na wesela. Mianowicie dzięki temu, że sztuczne rośliny mają piękne pąki i intensywne kolory przez cały czas, nie trzeba martwić się o to, że zwiędną i będą wyglądać nieestetycznie. Sztuczne kompozycje kwiatowe dobrze sprawdzają się do dekorowania stołów, m.in. w wysokich kielichach i szklanych wazonach można umieścić storczyki, hortensje, magnolie wraz z liśćmi, gałązkami lub innymi dekoracjami florystycznymi, a także można dodatkowo podkreślić ich wygląd za pomocą lampek LED.

Z kolei na ozdoby krzeseł dobrze sprawdzą się lilie w białych odcieniach, a także róże zarówno białe, jak i czerwone, które bez wątpienia stanowią klasyczny kwiat na dekorację weselną. Ciekawym wyborem na uroczystość weselną jest także wykonanie kompozycji kwiatowej z liści palmy, pomarańczy lub innych egzotycznych roślin, co pozwala na zorganizowanie wesela w nowoczesnym klimacie rustykalnym.

Czy warto kupować sztuczne kwiaty?

Nadal wiele osób błędnie uważa, że sztuczne kompozycje kwiatowe nie dorównują wyglądem ich naturalnym odpowiednikom. Obecnie jednak producenci artykułów florystycznych, dzięki nowoczesnym metodom i technologiom proponują produkty, które zarówno wyglądem, jak i strukturą przypominają naturalne rośliny. Co więcej, z racji tego, że sztuczne kwiaty nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i mogą być ustawione w każdym miejscu niezależnie od panujących warunków, stanowią wieloletnią dekorację wnętrza, która oferuje szerokie możliwości aranżacyjne.

W porównaniu do żywych roślin sztuczne nie wydzielają żadnych pyłów ani zapachów, dlatego też bez obaw mogą stanowić estetyczną ozdobę domu osób z alergiami. Warto wspomnieć, że kompozycje ze sztucznych kwiatów na różnego rodzaju uroczystości to także alternatywa gwarantująca dobre samopoczucie nawet w przypadku, gdyby któryś z gości był alergikiem.

Rate this post